Reportáž - lampionový průvod

7. listopadu 2014 v 23:16 | Soňa K. Photography |  Foto reportáž
Dneska se u nás konala menší akcička, kterou pořádala Městská knihovna, zelenina Vyskočilovi a město Nýrsko. Konal se tradiční lampionový průvod, který už má v našem městě tradici, i když není zrovna moc dlouhá. Musím říct, že letos to byla dobrá akce, které se zúčastnilo mnohem víc lidí než loni. Letos se jich sešlo 559, což je dost dobrá účast. V průvodu byly snad všechny věkové kategorie. K vidění byly různé druhy lampionů od svíčkových po moderní žárovkové.
V půl šesté večer jsme vyrazili na průvod, který se táhl kolem centra města. Už loni se tato trasa šla a abych Vám ji přiblížila, udělala jsem mapku s vyznačenou cestou, kudy se šlo.


Cesta vedla z náměstí přes pěší zónu k fabrice Okula, kde jsme přešli na druhý břeh řeky Úhlava a šly jsme po ulici Kpt. Kufnera až k dalšímu mostu přes potok a šli jsme parčíkem až na ulici P. Bezruče a spátky na náměstí. Trasa to není moc dlouhá, aby to ušly i malé děti, ale i tak je to dobrá lokalita.


Po návratu z původu jsme se seskupili na náměstí, kde se podávalo občerstvení a teplé nápoje na zahřátí, jelikož zrovna moc teplo nebylo. Před dalším překvapením se pustily 2 pohádky pro děti, které se promítaly na zdi místní Květinky.
Poté přišlo vyhlášení a poděkování za účast a následně se do programu přidal bubeník, který tam udělal show. Každý rok je něco jiného jako překvapení. Bylo tam několik sólíček, dokonce zapojily i několik dětí, kteří si zabubnovali ne různé kýble, aby jim ukázali, že se nemusí hrát jen na pravé bubny, ale můžou si je udělat ze všeho, co vydává zvuk.
Na konec pustili pro děti ještě pohádku a byla i možnost, kdo chtěl (samozřejmě z dětí), mohl si užít dobrodružnou noc v knihovně, kde by přespali. Samozřejmě tam by proběhl ještě nějaký program, aby to nebylo jen o spaní, ale určitě v plánu bylo nějaké čtení pohádek nebo něco podobné.

Tuto akci hodnotím velice pozitivně a budu se těšit na další ročník, který určitě bude zase o něco úspěšnější a připojí se více lidí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama