4) Digitál nebo film? Co vlastníte a používáte? Co se Vám líbí víc?

8. prosince 2014 v 8:36 | Soňa K. Photography |  15x fotograficky

Týden zase rychle utekl, tak tady mám připravenou další otázku z 15x fotograficky, abych na ni mohla odpovědět. :)

Takže abych řekla pravdu, oboje (jak digitál, tak film) mají něco do sebe. Přeci jen každý si řekne, že když je to na digitál (na paměťovou kartu), tak si toho může nacvakt hafo, protože pak to jde smazat, ale když si vezmu na focení film, tak najednou musí člověk fotit s rozmyslem. Přeci jen pak vymazat fotky nelze a jsou na vždy zapsané na filmu. To se mi na tom obojím hrozně moc líbí. Proto z jednoho důvodu bych chtěla klasický film, ale zase když je to digitální, tak když se stane chyba, můžu ji napravit a nikdo nic nepozná. Další z toho bych vytáhla taky to, že když se chci rovnou kouknout jak vypadá fotka, tak nemusím do foto komory a nechat si je vyvolávat, ale rovnou se na ně můžu kouknout na display foťáku nebo pak i v počítači, kde se ukáže kvalita snímků. No a ještě by se našla třetí možnost. Přeci jen na film se nedá nacvakat tolik různých fotek jako na paměťovou kartu, kde je místo až 32 Gb, takže i to je hodně velký rozdíl.

Jelikož už víte, tak já jsem vlastníkem digitální zrcadlovky, takže jedu v digitálním pořizování fotek. Je to dost jednoduché a hlavně pohodlné pro nás fotografy.

K té poslední otázce. Určitě jste asi pochopily ze začátku, že se mi líbí oboje, ale přeci jen digitál vyhrává na plné čáře. Starý dobrý film má prostě něco do sebe, ale asi bych na něj stále fotit nechtěla, jelikož ty peníze za film (jen čekám, kdy se přestane vyrábět, když hodně fotografů přechází na digitál) a já nevím co všechno dalšího. Já ráda zůstanu prostě u digitálu a pokud se to zase někdy vrátí k filmu (což pochybuju), tak bez nějakých problémů na něj přejdu, ale ten digitál bych ráda zachovala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 - as - - as - | E-mail | 3. března 2015 v 1:17 | Reagovat

Pročítám poslední čas všechny diskuse na toto po léta ze všech stran propírané téma, od nejstarších až po tento pokus. Za tu dobu digitální technika udělala bezesporu velký krok vpřed a v nejbližší budoucnosti ji určitě nic hned tak nezastaví, takže počne se vzdalovat svými výhodami filmové klasice stále více. Ovšem založit černobílý film třeba do Leiky M a doma všechno to celé zpracovat k své představě vůbec nebývá k zahození...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama