Christmas day

24. prosince 2014 v 11:45 | Soňa K. Photography |  Novinky

Sice to nemá s focením nic společného, ale tak nějak mi přišlo vhodné napsat takový možná kratší článek na téma vánočního dne u nás doma. Tak snad to Vám nebude vadit.


U nás je to den, který začínáme snídaní, kdy povětšinou máme vánočku. U nás se totiž nedrží půst, jelikož u nás by to nikdo nevydržel, hlavně kluci by to asi nedali. :D Dopoledne se připravuje vše potřebné na večer, takže se připravují jednohubky, tác s cukrovím, který pak mamině nafotím, aby měla zase fotku, co všechno tento rok napekla a jak nazdobila. Vaří se ovarové koleno (opravdu to není vhodný jídlo na Vánoce, ale co se dá dělat :D). Možná letos si ještě zablbnu s vánočníma ozdobama nebo svíčkama, stromečkem, to se ještě uvidí s čím, jelikož abych se zabavila, tak si budu hrát s foťákem a včera jsem byla pochválena za ty fotky, co jsem nafotila, tak ještě něco zkusím. Většinou po obědě odpoledne posedíme u čaje nebo kafíčka, zahrajeme si karty, koukáme na pohádky a máme takovou tu vánoční pohodu. Většinou kolem páté zasedáme ke štědrovečrní večeři. Letos budeme mít kapra, ale jelikož mamka nemá ráda ryby, tak má řízek a já ho jím taky, jelikož jsem líná vyndavat ty kosti, takže kapra jí naši kluci. :) No a pak po večeři nastává ten správnej blázinec. :D Jdeme k tetě, kde se všichni sejdeme a očekáváme s malýma sestřenicem, kdy se ozve zazvonění Ježíška, abychom se všichni nahrnuli do obýváku, kde nás bude čekat nadílka s krásným stromečkem. No měla bych spíš říct, že je to strom než stromeček. :D Tam se samozřejmě vyfotíme u stromku, hlavně tetu se strejdou a sestřenicemi a jelikož ta nejstarší je už v druhé třídě, tak má na starost rozdávání dárečků. po nadělení a rozbalení ještě chvilku sedíme, ochutnáváme cukroví, dáme si nějakou tu štamprličku a pak se odebereme knám, kde se zase všichni sejdeme v kuchyni, aby zase bylo takové to tajemno, jak Ježíšek zazvoní. No a tam je to tak nějak stejné, jako u tety, jen u nás se sedí mnohem dýl. pustí se pohádky, kecáme, popíjíme vínko nebo pro letošek jsme udělali domáci Baileys. Většinou se tak končí kolem 10 hodiny večer, takže je to dost náročný den. Co se týká dalších dní, tak ty jsou ve stylu objíždění babiček a vyzvedávání dalších dárků pod stromečkama. 25.12. chodím na hasičský bál mého SDHáčka, ve kterém jsem členem.
No a tak to u nás chodí každý rok co rok. Dříve, když jsme byli s bráchou malí, se nejdříve chodilo k nám a pak k tetě, teď je to naopak, jelikož my už jsme starý bréci, tak aby si to hlavně užili ti malí prckové. :)


TAKŽE VŠEM PŘEJI KRÁSNÉ A VESELÉ VÁNOCE, PLNÉ RADOSTI, LÁSKY A ABY JSTE VŠICHNI BYLI SPOLU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | Web | 24. prosince 2014 v 11:59 | Reagovat

Pekný stromček, zaujímavo prežívate Vianoce :-D. Tiež prajem šťastné a veselé :-).

2 Any :) Any :) | Web | 26. prosince 2014 v 16:09 | Reagovat

Přeji ti krásné Vánoce!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama