Leden 2015

Reportáž - hasičský bowling

30. ledna 2015 v 11:43 | Soňa K. Photography |  Foto reportáž

Je to týden, co jsme byli na bowlingu jako hasiči, jelikož je to taková tradice, že se minimálně jednou za rok zajde na bowling, kde se poměří síly i jinak než jen na požárním útoku nebo štafetě.

Začátek byl napsaný na 19:00 hodin, kdy jsme měli na místním bowlingu zamluvený rovnou všechny 3 dráhy, které tam mají a byli jsme rozděleni do tří družstev po stejném počtu hráčů, teda jen v jedný dráze jich bylo o jednoho víc. Nikdy bych neřekla, že bude taková zábava hrát proti všem, aby každý měl co nejvíce bodů a nebo abychom porazili další dva stoly, které byly proti nám.

8) Jak vidíte svoji budoucnost ve fotografování - koníček nebo profesionál? Dokážete si představit, že byste se fotografováním živili?

29. ledna 2015 v 14:00 | Soňa K. Photography |  15x fotograficky

Jak vidím svojí budoucnost? Rozhodně bych nechtěla zůstat jen u toho amatérského cvakání, kdy cvakám vše, co se mi líbí, ale ráda bych se dostala na dráhu profesionála, kdy bych měla svoje vlastní studio, kde bych pracovala, měla krásnou fototechniku, spoustu spokojených zákazníků a prostě by to pro mě byla práce, která by mě hrozně moc bavila!! Sice nemám žádnou speciální školu, ale věřím, že tvrdou dřinou, snahou a hlavně když bude zájem, tak bych se mohla dostat do té pozice, kterou tak moc chci. Vím, že to bude dost dlouhá a těžká cesta plná překážek, ale chci prostě být jednou profesionální fotograf, jelikož se mi focení natolik zalíbilo, že bych prostě nechtěla zůstat jen u toho amatérského cvakání.

Sněhové radovánky

26. ledna 2015 v 13:45 | Soňa K. Photography |  Lidé
V sobotu jsme byli na Hamrech, kde bylo trochu sněhu. Sice se na tom nedá ani bobovat, ale i tak se dá najít pár hrátek, kdy se děti dokážou zabavit. Sestřenice si sněhu užívaly, jelikož u nás ve městě není nic, maximálně tak bláto. Bylo fajn vidět tu zasněženou krajinu, bylo mi najednou i líp než z toho depresivního okolí u nás. Po dlouhé době jsem si zafotila i s pevnou "padesátkou", kterou jsem teď moc nevyužila. :)


7) Váš typický rukopis - něco, co vaše fotografie odliší od ostatních. Máte ho?

26. ledna 2015 v 10:00 | Soňa K. Photography |  15x fotograficky

No tak tohle je dneska docela dost těžké téma, jelikož nevím, co k němu napsat. Hlavně když nad tím se tak nějak zamyslím, což dělám u každého tohoto tématu, tak bych řekla, že u tohoto jsem musela co nejvíce přemýšlet.Prostě když jsem koukala na několik mých fotografií, tak musím říct, že mezi nima nějaká ta podobnost možná i bude, ale vůbec nevím, co bych v tom měla vidět. Prostě je to hodně těžký v tom najít to, jak každý kdo fotí. Je jasný, že když bude 5 fotografů fotit jeden určitý předmět, tak vždy z toho vyjde 5 jiných fotografií a tam by se to poznalo, ale takhle opravdu vůbec nevím. Snad na to časem přijdu, až se zlepším a fotky budou kvalitnější. :)

Návštěva u řeky

25. ledna 2015 v 11:15 | Soňa K. Photography |  Zvířata
Takže mám vyhlídnutý nový objektiv, který chci mít, jelikož je to jediný, který mi ještě chybí a to je teleobjektiv. U nás ve městě jeden známý ho prodává, tak jsem se s ním domluvila, že si ho vyzkouším a že ho zkusíme u nás u řeky, kde je spousta kachen a taky nutrie. Bylo to nádherné, tak nutrie byly zvědavé, co to máme a chtěly pořád kus žvance, ale neměli jsme nic. Naštěstí bylo dost lidí, co jim tam nosily pochutiny, tak jsme je měli pořád někde poblíž. :) Rozhodla jsem se, že do toho objektivu půjdu, jen ještě nevím, jestli si ho vezmu přímo od něho, jelikož na německým ebayi ho možná seženu levněji přes jednu paní v Německu, tak uvidíme.
No a tady je pár ukázek z toho skla, které si hodlám koupit:


Reportáž - Výroční valná hromada SDH Malá Víska

25. ledna 2015 v 10:55 | Soňa K. Photography |  Foto reportáž
9.1.2015 v podvečerních hodinách se v našem sboru konala "výročka", která se koná každý rok na začátku nového roku. Letos jsme se sešli v hojném počtu, kdy tam byli zástupci starší generace, tak i mi mladí až ti nejmenší. Dokonce i několik okolních sborů přijalo pozvánku na tuto akci a jejich zástupci se tam sešli. Hned na začátku se vznesl program, co se bude kdy a jak probírat, abychom věděli, kdy co tak bude. Začalo se chvilku po 19 hodině, kdy promluvili členové představenstva.


Červánky

20. ledna 2015 v 9:58 | Soňa K. Photography |  Příroda
16.1. bylo nádherné ráno plné červánků, ale jelikož jsem vylezla z postele docela dlouho, tak jsem je nestihla a hrozně mě to moc mrzelo, jelikož hodně lidí mělo krásné fotky. Celý den jsem přemýšlela, že někdy, až bude mrznout, tak abych vyrazila fotit nějaké krásné červánky při východu slunce, když mrzne a je všechno zmrzlé a třpytí se. Ale naštěstí jsem měla štěstí ještě večer, kdy jsem odstrojovala konečně vánoční stromek a při pohledu ven jsem si všimla, jak jsou krásné červánky a hlavně už začínala být tma. Hned jsem vzala foťák a musela fotit, i když byla už docela zima. No vyšla z toho jedna fotka, která fakt stojí za zveřejnění, takže se můžete pokochat krásným výhledem na kopce, červánky, v levém koutě je vidět i sníh na jezerní stěně a samozřejmě naší úchvatnou pilu. :D


Omluva

20. ledna 2015 v 9:44 | Soňa K. Photography |  Novinky
Ráda bych se Vám omluvila za mojí neaktivitu tady na blogu, ale je zkouškové a přeci jen nemám moc času na focení nebo dokonce psaní. Budu se snažit stále vydávat na každý týden 15x fotograficky, ale jak to bude teď s fotkama, tak to netuším, ale budu se snažit fotit ve volných chvílích. Dneska mám nachystáno pár článků, teda 15x fotograficky, foto reportáž z hasičské akce a pak jednu cvaknutou fotku z balkonu, která určitě stojí za to, aby tady byla. ;) Takže dneska očekávejte velkou aktivitu!!

Noc plná ohňostrojů

1. ledna 2015 v 20:30 | Soňa K. Photography |  Ostatní
Tak tu máme ten nový rok 2015 a co by to bylo, kdybych já hned na Silvestra nevytáhla svůj nový foťák, který jsem si teď pořídila. Samozřejmě jsem si vybrala něco lepšího, než jsem měla doposud, takže teď mám Canon EOS 700D a první testování proběhlo přímo na Silvestrovskou noc, kdy jsem se rozhodla, že nafotím nějaký ten ohňostroj. Nikdy jsem ho nefotila, natož ještě na zrcadlovku a k tomu ještě novou, takže to bylo dost zajímavé. Hlavně když byla velké náledí, já měla co dělat, abych stála a stativ mi neujel z kopce, takže sranda už na začátku. Od půlnoci se začalo střílet a to byl pro mě doslova ráj! Nevěděla jsem, kam dřív nastavit foťák. Sice s fotkama nejsem 100% spokojená, jelikož když vidím některých jiných fotografů fotky ohňostrojů, tak moje jsou na tom hodně mizerně, ale i tak se ráda podělím o moje první fotky ohňostroje.


Happy New Year

1. ledna 2015 v 14:40 | Soňa K. Photography |  Novinky
Takže bych ráda všem popřála krásný nový rok, plný lásky, přátelství, samozřejmě nesmí chybět to zdraví, které je hlavně důležité, pak hodně úspěchů jak v soukromém životě, tak i v práci nebo škole.
Doufám, že jste všichni přežili Silvestr bez úhony, není Vám špatně, máte všechny části těla a podobně. :D Takže dneska se chovejte a dělejte skutky tak, jak chcete, aby to bylo po celý rok 2015!