Únor 2015

Zimní šneččí domečky

20. února 2015 v 20:55 | Soňa K. Photography |  Makro
Tak jsem dneska vyrazila fotit s jednou suprovou rodinkou a tak nějak cestou se nám podařilo najít pár domečků od šneků a prostě jsem si s nima musela vyhrát. Hlavně to pozadí bylo zajímavý barevně. Hlavně když klucí vytáhli pinzetky a lupy a dělali ze sebe vědce, ale na to se kouknete až v dalším článku, kde pár fotek na ukázku bude. Teď zase zpátky k šneččím ulitám. Při tom skoro západu slunce bylo krásný světlo a k tomu ta krásná modrá obloha mezi stromama, tak mě prostě nenapadlo nic jinýho, než si vyfotit jen samotnou ulitku, ale pak vzít dvě a použít ještě lupu pro zajímavější efekt, kdy tam jsou vidět dvě ulitky, ale ta jedna není celá, jelikož vznikl optický klam.Layout - Camera and nature

15. února 2015 v 10:04 | Soňa K. Photography |  Novinky
Tak konečně nastala změna layoutu, aby se více hodil k tomu, co zrovna teď bude nadcházet, a to jaro. Deasign je krásný, jak berevně, tak celkově provedení. A komu můžu za tento krásný desing děkovat? Udělala ho Angelique, která se zabývá grafikou. Je to moc šikovná holčina a je to poznat na tom jejím výtvoru. Tak snad se bude líbit i vám, tak jako mně. A věřím, že zůstane nastavený ještě pěkně dlouhou dobu. ;)


10) Vysněný fotoaparát a objektiv - a proč zrovna tohle vybavení?

9. února 2015 v 10:55 | Soňa K. Photography |  15x fotograficky

Tak na tohle téma jsem se opravdu moc těšila, jelikož tady na to bych se i mohla dost rozepsat, protože mých vysněných věcí k foťáku je hodně. :) Tak to vezmu postupně a přidám i ilustrační fotky. :)

Přívěsek foťák

8. února 2015 v 21:52 | Soňa K. Photography |  Novinky
Už dlouho jsem pokukovala po něčem, jako je přívěsek na řetízek ve tvaru foťáčku. Hrozně moc jsem ho chtěla a nějak jsem zmínila na FB, že by se mi líbil a aniž bych to věděla, tak jedna moje známá a kamarádka mi napsala, že doma má tyhle foťáčky. Jelikož dělá s bižu a tvoří jak náhrdelníky, tak náramky, náušnice a různé ozdoby s korálkama. Prostě jsem si řekla, že si ho nechám tedy zhotovit tak nějak "na míru". :) Vybrala jsem si stříbrný, jelikož vše mám buď ve stříbře nebo chirurgické ocely, takže to byla jasná volba. :)

Zima v mém okolí

6. února 2015 v 21:48 | Soňa K. Photography |  Příroda
Dneska jsem se rozhodla, že si udělám malinký výlet na dvě určitá místa, o kterých jsem věděla, že by mohly být zajímavý na focení. Prvním místem byla naše Nýrská přehrada, která je kousek za městem. Je tam krásná příroda, když jsou dobré podmínky, tak je i krásně vidět na Šumavu a hory, které jsou krásně zasněžené v tomto období. Jelikož bylo takové nijaké počasí, hlavně nebylo vidět do dálky, takže jsem to nemohla vyfotit, ale hlavně chvilkama svítilo sluníčko, které bylo pěkně nepříjemné, jak se odráželo od ledu, který byl na některých místech přehrady. Vybrala jsem jednu fotku, která se mi ze všech nejvíce líbila a to přesně pohled z hráze na Zadní chalupy, kde je krásný sníh, na vodě je led a z mraků vystupovalo sluníčko.


9) Ateliér, interiér nebo exteriér - a proč?

2. února 2015 v 10:54 | Soňa K. Photography |  15x fotograficky

Tak tohle je docela dobré téma, na které bych se snad mohla více rozepsat. Jelikož jsem stále jen amatérka a nemám dostatek příslušenství, tak pro mě zatím nejlíp vychází focení v exteriéru (venku), kde využiju denní světlo, použiju třeba i blesk, abych si objekt líp nasvítila atd., ale i tak by se ještě hodila ven možná malá odrazová deska, ale není to podmínkou, jelikož tady si vystačím opravdu jen s tím málem co mám.
Takže když bych měla vybrat, kde fotím, tak jedině exteriér, i když jednou jsem zkoušel interiér, ale moc dobře to nedopadlo, jelikož tam bylo špatné světlo a já neměla ani blesk, abych si to trochu nasvítila, natož mít nějaké ty softboxy a já nevím co všechno. Fotky z toho nějaké vylezly, ale není to úplně ono tak, jak bych si já představovala, že to bude vypadat.
Takže když bych to měla vzít z mého nynějšího pohledu, tak bych brala jen exteriér, jelikož to je jediné, kde můžu bez problému fotit.
Ale když se zamyslím do budoucna, tak bych ráda časem měla nějaký ten svůj ateliér, kde bych měla krásnou výbavu rekvizit a mnoho dalšího. Prostě hrozně se mi zalíbil jeden ateliér, který má fotografka z Kdyně - Jarka Volfová (dříve Ducháčková). Byla jsem tam párkrát, ale nebyla jsem se fotit. Když jsem ten malej ateliér viděla a kolik těch rekvizit a všeho tam bylo, tak něco na ten způsob by se mi líbilo, jelikož bylo tolik možností na focení s tolika věcma. Prostě nádhera! Rozhodně bych chtěla i v budoucnu fotit v exteriéru, protože tam přeci jen vznikají úplně jiné fotografie než v ateliéru. :)