Duben 2015

Reportáž - 3. sraz hasičských Avií Volšovy

26. dubna 2015 v 11:33 | Soňa K. Photography |  Foto reportáž

Ano, jak napovídá název článku, byla jsem na srazu hasičských Avií. Musím říct, že se mi původně vůbec nechtělo, jelikož jsem si nedokázala představit, co bych tam jako měla dělat, ale teď toho nelituji.
Sraz se konal 18.4.2015 ve Volšovech (nahoře máte pozvánku i s programem), které se nacházejí nedaleko Sušice. Moc velká účast nebyla. Bylo tam celkem jen 7 Avií, takže oproti vyhlášenému srazu "Matýskářů" to byl slabý odvar, ale i to nás neodradilo od toho, tam zůstal celou dobu až do konce.

(skoro všechny Avie, chybí jen Klatovy)

(naše Avie, se kteoru jsme se přijeli zúčastnit)

(všechny Avie, které se zúčastnily srazu)

14) Vztahy mezi fotografy - přátelé nebo konkurenti? Jak by to mělo být podle vás? Jak si myslíte, že to je v ČR?

9. dubna 2015 v 11:30 | Soňa K. Photography |  15x fotograficky

Co se týká toho tématu, tak určitě nemůžu všechny fotografy házet do jednoho pytle, jelikož každý je jiný a tím pádem má i jiné chování k ostatním fotografům. Určitě se najde dost fotografů, kteří chtějí pomoci méně zkušeným fotografům a proto tvoří různé fotokurzy, kde můžou předat svoje zkušenosti dál. Ale najdou si i tací, kteří ostatní jen napomenou, že to je špatně komponované, upravené atd. a nic víc jim k tomu neřeknou. Jsou to takoví ti prudiči, kterých je v různých fotografických skupinách (hlavně na FB) dost. Zatím jsem z větší části narazila na fotografy, kteří rádi pomůžou ostatním, hlavně když vidí, jakou mají snahu a prostě se to chtějí naučit.
Určitě mezi profíky vzniká konkurence, to je přeci jasný. Kdyby nebyla, tak by to určitě nemělo cenu. Vždyť tak je to i na normálním trhu, kdy si dvě (nebo i více) firmy konkurují, jen aby bylo více pro zákazníky a hlavně aby každá byla nejlepší pro zákazníka. Určitě tak to funguje mezi nimi, ale zároveň je to i takové přátelské, jelikož rádi se sejdou, pokecaj atd. Nemyslím si, že by to bylo nějak na ostří nože mezi všemi. Jak jsem psala na začátku, záleží kus od kusu, jak se bude chovat k ostatním.
Určitě tak by to mělo podle mého názoru být. Přeci jen všichni jsme lidé, ne vždy si sedneme s tím druhým, ale určitě být mezi sebou přátelští, vyjít si vstříc, když někdo bude žádat radu, jelikož se chce zlepšit, tak určitě pomoci. Líbí se mi ta komunita, že tak nějak spolupracuje mezi sebou. Ráda bych byla, kdyby takhle všichni tak nějak fungovali a určitě by mnoho začínajících fotografů hned neskončilo s focením kvůli tomu, že jim někdo řekne ostrou kritiku. Zase je pravda, že bez kritiky se není kam posunout, jelikož si budeme myslet, že je to dokonalý. Prostě si pomáhat a nebýt jen tvrdí kritici a hlásat, že jsme ti nejlepší fotografové.

Reportáž - Masopust

3. dubna 2015 v 13:48 | Soňa K. Photography |  Foto reportáž

Je to sice už hodně dávno, kdy byl u nás masopust, ale tak nějak jsem se nemohla dokopat k tomu sem hodit pár fotek. Masopust se u nás konal 21. 2. 2015, což je před měsícem a kousek. Jsem fakt hrozná, ale nebyla jsem schopná se k tomu dokopat.
Jelikož na náš masopust v Nýrsku skoro vůbec nechodím, tak teď jsem si řekla, že si alespoň trochu zafotím. Za masku chodím do vedlejší vesnice, kde je to takové tradiční. Chodí se od baráku k baráku, je tam občerstvení, hraje muzika...No prostě je to takové, jak to bylo dří. Ve městě už to není takové. Projde se městem průvod, který pak skončí v hasičské zbrojnici, kde je pak zábava. Není ro prostě ono.
Jak jsem již psala, konal se 21. 02 .2015, kdy bylo dost teplo a hlavně bylo nádherné jarní počasí, které teď v posedních dnech moc není. Dokonce prý bylo letos i víc masek než loni. Jako tradičně byli funebráci, ti nikdy nesmí chybět, tak jako jeptišky a takové ty masky, které jsou vždy. Hlavně to byly převážně všechno masky, které si sami doma tvořili, takže byly nejen originální, ale hlavně na nich bylo vidět, kolik si dali práce s tím, aby to vyrobili a bylo to možné prezentovat. Takže to nebudu dlouho zdržovat a tady je pár fotek.


Jarní dovádění

2. dubna 2015 v 11:17 | Soňa K. Photography |  Zvířata
Sice ještě není takové krásné jaro, kdy je vidět spousta žlutých luk od pampelišek nebo i louky plný jiných barviček. Ano, tyto fotky, které tady zveřejním, tak jsou rok staré! Nejdříve jsem si říkala, že nebudu zveřejňovat staré fotky, ale prostě to, když se koukny na tyto fotky z fotokurzu, tak jsem si řekla, že je sem prostě dám jen kvůli té krásné jarní atmosféře. Jak jsem psala, ty fotky vznikly na fotokurzu. Byl to můj první fotokurz, na kterém jsem kdy byla. O měsíc ozději jsem šla pak ještě na jeden, ale tam už psi nebyli. Tak si užijte jarní atmosféru a snad se budou líbit i fotky, které jsou rok staré. :)


13) Oblíbený fotograf (český nebo zahraniční) a co na něm nejvíce oceňujete?

1. dubna 2015 v 13:47 | Soňa K. Photography |  15x fotograficky

Tak když tak na to koukám, tak určitě bych mohla říct, že tohle téma je to samé, jen trochu podané jinak, jako bylo to předchozí 12. To znamená, že se mi nechce moc vypisovat. Těch mých nejoblíbenějších fotografů je spousta, jelikož každýho mám ráda kvůli jeho tvorbě, jak je originální a podobně. Těch 6 fotografů (vyvolených :D) jsem zveřejnila už v předchozím článku, takže pokud se na ně chcete podívat, tak tady je ODKAZ NA PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK!

12) Kde berete inspiraci při fotografování?

1. dubna 2015 v 10:45 | Soňa K. Photography |  15x fotograficky

Inspiraci hledám snad všude a těch fotografů, který sleduju, je fakt spousta. Mám vybraných několik z nich, ale zároveň nejsou všichni stejní, což je na tom nejlepší, jelikož můžu sledovat různé techniky a jiné pohledy na ten objekt, který fotí. Určitě bych to tak nějak rozdělila, jelikož mám některé fotografy, které sleduju proto, že se věnují focení psů, pak jsou další fotografové, které sleduji spíše pro portrét a některé i pro jiné věci, jako je třeba krajinka, ale těch není zase tolik. Vybrala jsem si tedy 3 fotografy portrétů lidí a 3 fotografy psů. Určitě si mezi nima taky najdete nějakého oblíbence.

Fotografové portrétů lidí:

1) JD photography (Jarka Ducháčková) - u této skvělé paní jsem se byla dokonce nechat i fotit a byla u ní na fotokurzu. Musím říct, že snad její portréty nejraději sleduji a prostě se mi hrozně moc líbí. Možná je to i tím, že mě právě tak nějak učila, co a jak při focení používat, jak přemýšlet atd.
(jedna z fotek, kterou nám vyfotila)