12) Kde berete inspiraci při fotografování?

1. dubna 2015 v 10:45 | Soňa K. Photography |  15x fotograficky

Inspiraci hledám snad všude a těch fotografů, který sleduju, je fakt spousta. Mám vybraných několik z nich, ale zároveň nejsou všichni stejní, což je na tom nejlepší, jelikož můžu sledovat různé techniky a jiné pohledy na ten objekt, který fotí. Určitě bych to tak nějak rozdělila, jelikož mám některé fotografy, které sleduju proto, že se věnují focení psů, pak jsou další fotografové, které sleduji spíše pro portrét a některé i pro jiné věci, jako je třeba krajinka, ale těch není zase tolik. Vybrala jsem si tedy 3 fotografy portrétů lidí a 3 fotografy psů. Určitě si mezi nima taky najdete nějakého oblíbence.

Fotografové portrétů lidí:

1) JD photography (Jarka Ducháčková) - u této skvělé paní jsem se byla dokonce nechat i fotit a byla u ní na fotokurzu. Musím říct, že snad její portréty nejraději sleduji a prostě se mi hrozně moc líbí. Možná je to i tím, že mě právě tak nějak učila, co a jak při focení používat, jak přemýšlet atd.
(jedna z fotek, kterou nám vyfotila)


2) Petr Huser photography - tak tenhle chlápek je fakt vynikající fotograf. Jeho fotky se mi líbí už jakou dobu a prostě jsou dokonalý. U nikoho jsem tak nápaditý fotky neviděla. Hlavně ta technika, úprava a celkově to publikování je dokonalé. Taky by se mi líbílo takhle znázorňovat pocity lidí, dávat různým pohádkám reálnou existenci a já nevím co ještě. Určitě se na jeho tvorbu podívejte, tak jako na Jarky.
(úplně reálná Karkulka s nádherným vlkem)

3) Karolina Ryvolova photography - určitě zase jedna skvělá fotografka, jejíž portréty jsou taky jedinečné, tak jako Petra. Prostě nádherné zpracované, plné života, krásných modelek a atmosféry. Určitě taky stojí za to se na její tvorbu podívat, jelikož fotky, který jsem jedinečný jsou nejlepší. :)
(nádherná dívka při těhu focení v západu slunce)

Fotografové psů

1) Ondřej Uhlíř - prostě on je asi moje číslo 1, co se týče focení psů, protože on má fotky úplně dokonalé! Hrozně se mi jeho tvorba líbí a myslím, že těch lidí, kteří uvidí jeho fotky, pak bude víc. On je asi můj největší vzor na focení, ale rozhodně se mu ještě nevyrovnám.
(ten, kdo se do týhle fotky nezamiluje, tak je asi divnej :D)

2) LS (lukáš Skalický) - tak jeho tvorba je hodně zajímavá a hlavně stejnou tvorbu jsem u nikoho neviděla. Hrozně rád si libuje v černo bílých fotkách. Prostě jeho tvorbu musíte vidět, aby jste viděli, že někdo dokáže fotit i tímto způsobem a hlavně tak i fotky upravovat. Jeho fotky jsou prostě jedinečný.
(fotka plná emocí a hlavně její název je hodně vystihující - "Waiting")

3) Aneta-foto.com - Tak tohle je taky jedna z mých oblíbených fotografek, kde sbírám inspiraci. Musím říct, že je těžké vybrat 3 fotografy, kteří mě inspirují při focení psů, jelikož jich mám tolik, tak pak někoho vybrat je dost těžké, ale určitě se koukněte na její tvorbu. Dokáže upravit krásně fotku, i když původně tak krásná není a celkově jsou její fotky hodně moc veselé. :)
(nádherně vystižená atmosféra a taky emoce)

Pokud Vás ěnjaký z fotografů zaujal, stačí kliknout na jeho jméno a dostanete se na jeho FB stránky, popřípadě internetové stránky.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama