Reportáž - 3. sraz hasičských Avií Volšovy

26. dubna 2015 v 11:33 | Soňa K. Photography |  Foto reportáž

Ano, jak napovídá název článku, byla jsem na srazu hasičských Avií. Musím říct, že se mi původně vůbec nechtělo, jelikož jsem si nedokázala představit, co bych tam jako měla dělat, ale teď toho nelituji.
Sraz se konal 18.4.2015 ve Volšovech (nahoře máte pozvánku i s programem), které se nacházejí nedaleko Sušice. Moc velká účast nebyla. Bylo tam celkem jen 7 Avií, takže oproti vyhlášenému srazu "Matýskářů" to byl slabý odvar, ale i to nás neodradilo od toho, tam zůstal celou dobu až do konce.

(skoro všechny Avie, chybí jen Klatovy)

(naše Avie, se kteoru jsme se přijeli zúčastnit)

(všechny Avie, které se zúčastnily srazu)
Hned, co dojelo poslední družstvo z Klatov, které jako jediné mělo dvě Avie, uskutečnil se nástup, kde se zběžně projel program a vše potřebné se vyřešilo. Následovala nejočekávanější část, na kterou se dost z nás těšilo. Konala se totiž spanilá jízda, kdy všechny Avie musely projet určitou trasu, kdy si je mohly kolemjdoucí lidé prohlédnout a podívat se na tu starou krásu, kterou tyto stroje vyzrařují. Někdo by se řekl, že to jsou staré kraksny, které už neposlouží, ale pro nás, jako JPO V je Avie prostě vynikající auto, i když by klidně mohlo být i nějaké lepší, ale prostě na to nejsou peníze a proto máme Avii, o kterou se naši kluci hrozně moc dobře starají.
Při spanilé jízdě jsme jeli všichni v koloně, kdy jsme celou cestu měli zapnuté vyblikávání majáků, jen na křižovatkách se houkalo. Jelikož jsem tuhle část hrozně chtěla fotit, seděla jsem vzadu, protože bych se stejnak do kabíny nevešla. Byla jsem za to i ráda, jelikož jsem mohla cestou z okýnka fotit, když jsme byli v různých zatáčkách, aby byl vidět ten "ocásek", který se táhl z a námi. Jen to počasí bylo takové všelijaké aprílové a proto nebylo zrovna nejlehčí fotit. Jenže jsem si dokázala poradit a měla jsem na foťák pláštěnku.

(naše družstvo, které reprezentovalo Malou Vísku s Avií)

(takhle to dopadá, když musí jet všichni v kabíně)


Po spanilé jízdě jsme si zase mohli chvilku orazit a dát si pivečko, které tam měli opravdu výborné. Mezitím se vybral jeden z družstva, aby se složila hodnotící komice, která pak procházela všechny Avie, dívala se na výbavu, jak jsou upravené a jaké mají různé vylepšováky a podle toho se hodnotilo. U naší Avie byli dost překvapený s otvíráním zadních dveří nahoru, ne do boku, jako to měli ostatní. Dále je překvapil nás vylepšovač na vyndavání mašiny, který využívají dětit, jelikož s nima jezdí povětšinou maximálně dva vedoucí a ti sami mašinu nevyndají. Celkově jsme dostali 37 bodů z možných 40, což byl dost velký úspěch.

(tady je vidět, jak z toho byli trochu překvapený a hlavně jak v tu chvíli i začalo sněžit)

(takto probíhalo hlasování - [tohle probíhalo u jiné Avie])

A čí byla vlastně nejlepší Avie, která získala bez jednoho bodu plný počet? Byla to Avie hasičů z Klatov, kterou úplně předělali, aby na ní mohli vozit svou starou parní stříkačku, se kterou jezdí na srazy a soutěže i do zahraničí.


A co se dělo než bylo vyhlášení? Podle programu byly soutěže, ve kterých se taky soutěžilo o nejlepší čas, jelikož se jednalo o štafety. Měli tam velký výběr soutěží, ale jelikož je z toho dost fotek, nehodlám je sem všechny dávat, to by bylo pak moc dlouhé, ale pokud se chcete podívat, jak jsme soutěžili, tak TADY je odkaz na album.
A co tam bylo za soutěže? Jen to vypíšu. Soutěžilo se ve slalomu na chůdách, slalom na kole (ale nebylo jen tak obyčejné, protože mělo místo řidítek volant asi z Liazky), házelo se startérem z Avie do dálky, házely se míčky do sudu, kutálela se pneumatika slalomem a nosil se zraněný slalomem (to jsem si nejvíce užila já, jelikož jsem si zahrála zraněného).
Poté následovalo vyhlášení, kdy jsme se konečně dozvěděli výsledky, jak jsme vůbec dopadli. Tak za Avii jsme si odnesli krásné 3. místo (na 1. místě se umístily Klatovy a na 2. místě Volšovy) a ve štafetách jsme se umístili na krásném 2. místě (1. byly opět Klatovy a na 3. místě Volšovy).Album dalších fotek ze srazu - ZDE!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 5. května 2015 v 10:37 | Reagovat

pláštěnka na foťák? to by se mi také občas hodilo :D fotky jsou moc pěkné a vše je krásně sepsáno :-)

2 Soňa K. Photography Soňa K. Photography | E-mail | Web | 5. května 2015 v 10:48 | Reagovat

[1]: Moc dlouho ji nemám a teprve tehdy jsem ji poprvé využila a jsem za ní moc ráda. :) Jinak jsem ráda, že se líbí jak fotky, tak i to, co jsem k tomu napsala :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama