Říjen 2015

Členka klubu Fotografia!

28. října 2015 v 20:05 | Soňa K. Photography |  Novinky

Konečně jsem se dočkala!! Od dubna nebo od kdy jsem se přihlásila do fotografického klubu Fotografia. Říkala jsem si, že vůbec netuším, zda vůbec budou přibírat nové členy nebo ne, jelikož se dlouho nic nedělo. Zrovna dneska jsem se tedy dozvěděla, že jsem byla vybrána a to i přes neaktivitu, kdy jsem tu přes léto nebyla. Budu se proto snažit, abych byla aktivní a mohla být plnohodnotnou členkou. Udělalo mi to opravdu velkou radost! Doufám, že tento klub se znovu dostane do své velké slávy a vstane jako bájný Fénix z popela, jelikož sami se snaží tento klub obnovit a pořádně zase rozjet, aby byl aktivní a něco se na něm dělo. Tak uvidíme jak to bude vypadat a snad se to těm šikovným správcům podaří. :)

Kitten with blue eyes

28. října 2015 v 19:50 | Soňa K. Photography |  Zvířata
V červenci jsme měli u babi takovéto krásné koťátko, které bylo už od mala na nás zvyklé a hlavně přítulné. I když to byla jen obyčejná kočka, tak vzhledově vypadala jako nějaká šlechtěná. Byla přímo podle své mámy, která vypadá úplně stejně. Jen je škoda, že už ji nemáme, jelikož se někam zatoulala a už se nenašla, tak ji nejspíše někdo vzal a nebo ji něco sežralo, jelikož byla ještě dost malá. Jediné, co mi po ní zbylo, tak jsou jen fotky, které jsem jednoho červencového dne zachytila, tak se tady s vámi o ně podělím.


15) Podle jakého kritéria budete spíše hodnotit fotku - nápad nebo technické provedení?

22. října 2015 v 11:49 | Soňa K. Photography |  15x fotograficky

Pposlední téma tohoto TAGu, které mi zbylo, abych o něm něco napsala. Je to už hodně dávno, kdy jsem psala poslední a to 14. téma, ale i tak, kdyby měl někdo zájem si přečíst další témata, která jsem sepsala, tak dám pro rychlé hledání na konec článku odkazy.
Moje kritérium musí splňovat obě varianty. Musí mě fotka nadchnout jak zpracováním tématu, musí být nápaditá a něco divákovi tak nějak našeptávat, ale zároveň by měla mít i nějakou kvalitu. Přeci jen i když je fotka zajímavá tématem a příběhem, ale její kvalita je mizerná, jelikož je focená špatným foťákem nebo dokonce mobilem a nebo celkově je špatně fotoaparát nastaven, tak ta fotka zrácí svojí hodnotu. Miluji, když fotky mají prostě oboje, jelikož jsou opravdu fenomenální! Sama moc dobře vím, že v obojím tak trochu pokulhávám, ale snažím se to vylepšit a prostě se snažit pořád dokola.

Předchozí témata:


Summer time

21. října 2015 v 10:59 | Soňa K. Photography |  Zvířata
Už je to nějaká ta doba, kdy jsem byla fotit tyto fotky a musím říct, že se opravdu stydím, že jsem je sem ještě nedala. Celkově mi i dlouho trvalo, než jsem je upravila a poslala majitelce Chicka a Essy. Ale když je teď tak ošklivě venku a babí léto je nejspíše už nenávratně pryč, tak alespoň nějaké to zavzpomínání na to krásné teplé léto, které letos panovalo.


Certifikát z fotosoutěže

19. října 2015 v 20:21 | Soňa K. Photography |  Novinky
Už je to nějakou tu dobu, kdy mi přiel e-mail s tím, že jsem získala certifikát z fotosoutěže na stránkách MOP (Mladí ochránci přírody) s tématy "Strom, místo pro život" a "Noční příroda". Celkem jsem tam poslala asi 2 fotky, teď jsi nejsem jista. Věděla jsem, že ty fotky nejsou až tak dokonalé, jak bych chtěla, ale i tak jsem to chtěla zkusit. Přeci se říká "Za zkoušku nic nedáš", tak jsem to podle toho udělala. Dost mě překvapilo, že jsem se s těma mýma fotkama dostala na celkové 7. místo, což mě opravdu potěšilo, protože fakt jsem věděla, že to nebylo nic moc. Takže jsem si řekla, že až bude další fotosoutěž, tak se tam zase zkusím přihlásit a uvidíme jestli se budu posouvat vpřed. :)


Velkolepý návrat

19. října 2015 v 19:54 | Soňa K. Photography |  Novinky
Tak jsem zase zpátky! Když jsem koukala, kdy jsem naposledy vydala nějaký ten článek, tak jsem se úplně zděsila. Nevěřila jsem tomu, že tak dlouho jsem tady vůbec nebyla. Musím říct, že za tu dobu stejnak nebylo tolik času, abych mohla sedět u počítače a tak nějak mohla tady dávat fotky nebo nějaké příspěvky. Takže se za to moc omlouvám. Teď začala škola a mám tak trochu více času, takže určitě se budu moci blogu věnovat, jen ještě abych začala více fotit a mohla sem přidávat příspěvky. Určitě začnu s článkami, které mám tak nějak od prázdnin nachystané. Sice to bude spíše taková ta vzpomínka na léto, ale v tomhle počasí to rozhodně bude skvělé zpříjemnění. Určitě sem postnu taky pár fotek z dovolené na Zakynthosu, který byl naprosto dokonalý! Takže se určitě budete mít na co těšit a já se budu moc těšit na přízeň, které se mi od vás zpátky dostane.