Duben 2016

Rozhovor: Filmem fotím jen pro zábavu, říká Diana

6. dubna 2016 v 12:15 | Soňa K. Photography |  Rozhovory
Tak a je tu další týden a s ním další rozhovor. Jako další se mi hlásila Diana, kterou jsem si vybrala, když sama se dobrovolně rozhodla. Rozhovor s ní bude určitě zase v něčem zajímavý a určitě je zase zajímavý pro vás čtenáře. Tak jdeme na to!


Ahoj. Jsi další vyvolená z klubu Fotografia, která se rozhodla, že se nechá zpovídat. Řekni nám něco o sobě, a jaks se dostala k fotoblogu?

Ahoj! Jmenuju se Diana, je mi 21, v současnosti se zaobírám focením, ale vyskytují se ještě i záliby z dřívějška, jako třeba zájem o želvy nebo čtení, ke kterému jsem si ale vyšlapala hlubší cestu až na gymplu, což ale i částečně vedlo k tomu, že jsem se přihlásila na obor Jazyková a literární kultura, který teď studuji. Na rozdíl od toho, focení mě oslovilo asi ve 12 letech, fotoblog jsem založila ale až déle, až když jsem si prošla úvodním focením a zkoušením. K blogu jsem měla blízko obecně; měla jsem a mám, i když je spíš pasivní, ještě právě blog o želvách a založila jsem jich a zrušila hodně.

Jak dlouho už fotíš? Jaký byl tvůj první fotoaparát a jaký vlastníš dnes?

Fotím asi zhruba 8 let a můj první foťák byl tuším Canon Powershot A400, kompakt. Teď používám nejčastěji zrcadlovku Canon EOS 600D, někdy film - Prakticu nebo Lubitel.

Ptačí říše

4. dubna 2016 v 12:03 | Soňa K. Photography |  Zvířata
Minulý týden jsem si tak trošku počíhala na ptáčky. Nikdy jsem je nefotila a teď jsem si prostě řekla, že to zkusím. Podmínky nebyly nejlepší a hlavně jsem zjistila, že moje nastavení foťáku nebylo zrovna nejlepší, ale i tak jsem se nějak s tím popasovala a pár fotek se docela vydařilo a nevypadají zase tak špatně.
Měla jsem možnost fotit sýkorku koňadru, modřinku, uhelníčka, pak taky pěnkavu, dokonce jsem viděla i strnada a další jiné, na které si snad teď ani nevzpomenu. Bylo zajímavé je fotit, protože se jen tak lehce vyfotit nedali a hrozně rádi mi ulítli těsně před tím, než jsem zmáčkla spoušť a nebo než jsem je stihla svým teleobjektivem zaostřit. Rozhodně to byla moje první zkušenost a teď už vím, jak si fotoaparát nastavit, aby fotky byly mnohem lepší, než jsou teď, ale i tak snad se Vám budou líbit.
Budu ráda, když zanecháte komentář, co si o fotkách myslíte. :)