Říjen 2016

Houbaření

29. října 2016 v 13:30 | Soňa K. Photography |  Makro
Včera jsem se vydala do lesa na houby, i když je nejím, ale co bych neudělala pro bráchu s taťkou. Rovnou jsem si k tomu vzala foťák a využila situace si něco hezkého nafotit. Abych neměla moc těžký foťák, vzala jsem si jen pevnou "padesátku". Vždy, jak jsem viděla nějakou hezkou houbu a hezké prostředí kolem, zalehla jsem na zem a fotila. Kolikrát se mi stalo, že ze shora jsem neviděla další houby kolem, ale hned jak jsem zalehla, našla jsem spoustu dalších. V tu chvíli jsem si říkala, jestli by nebylo lepší se celou dobu plazit, abych toho našla víc, ale raději jsem to nedělala. Dokonce jsme viděli i daňka, ale jak jen probíhal dál od nás, nestihla jsem ho vyfotit, což je škoda. Ale i tak jsem se spokojila s houbičkama všech druhů a barev a musím říct, že díky té pevné "padesátce" se fotky povedly a hrozně se mi líbí kresba.


Hrátky s mořem

28. října 2016 v 15:30 | Soňa K. Photography |  Příroda
Když jsem byla na Krétě, chtěla jsem si zkusit nějaké ty hrátky s mořem, kdy použiji delší čas, abych docílila toho, že bude moře rozmazané a bude vypadat mnohem líp, než když to bude klasická fotka. Bylo to pro mě těžké, protože tohle jsem nikdy nezkoušela a než jsem nastavila foťák, trvalo to. Pořád mi pak do toho nehrálo světlo tak, jak bych potřebovala, prootže přes den to bylo přepálený a pak k večeru to taky nebo nejlepší. Ten čas jsem prostě nemohla vychytat. Ale nakonec jsem vybrala 3 fotky, které vyšly nejlíp. Hned bych se tam zase vrátila a všechno to přefotila ještě trochu jinak, ale to možná až za rok někde jinde. :)


Budějovice a blízké okolí

27. října 2016 v 20:29 | Soňa K. Photography |  Příroda
V květnu jsem se dostala do starého pavilonu Budějovické nemocnice, který byl opuštěný, rozhodně se budete moci těšit i na nějaké ty urbexové fotky. Dostala jsem se až na střechu věžičky, která na budově je a když jsem viděla ten krásný výhled na část Budějovic a tu krajinu za městem, bylo to nádherné. Hlavně ty mraky, trocha toho sluníčka a řepkové pole. Člověk si hned řekne, jak by zase chtěl květen a mít před sebou celé léto. Hned bych to brala, jelikož zimu moc nemám ráda, teda jo, ale teplo je teplo. :D


Rozhovor: Moc chci fotit newborn, říká Daniela Blátová

26. října 2016 v 16:40 | Soňa K. Photography |  Rozhovory
Jsem tu s dalším rozhovorem a tentokrát jsem zpovídala fotografku, která je zároveň členkou fotografického blogového klubu Fotografia. Jmenuje se Daniela Bláhová a je opravdu skvělá fotografka, co se týče dětí a rodinek. A kde ji můžete navštívit? Rozhodně se podívejte na její webové stránky danielablatova.cz a nebo na její FB stránku Daniela Blatová Fotografie. A teď se vrhneme na rozhovor samotný.


Ahoj Danielo, jsi další z klubu, se kterou jsem dostala možnost udělat rozhovor. Tak jako vždy, řekni nám něco málo o sobě hned na začátek, abychom něco málo o tobě věděli.
Ahoj, těší mě, že se můžu zúčastnit. Začnu asi obecnými věcmi jako že mi je 23, momentálně pracuju jako asistentka odbytu a napůl se snažím fungovat jako marketingové oddělení. K této práci mi pomohla moje záliba v grafice a vlastně i svým způsobem záliba ve fotografování, protože převážná část mojí práce se týká kreativního tvoření. Kromě těchto věcí jsem poměrně vášnivý čtenář, ačkoliv už na to teď není tolik času. Ale musím se pochlubit, že se blížím mezníku 450 přečtených knížek (teď je to 435), hlavně žeru sci-fi a fantasy. A vzhledem k poslednímu rozhovoru, se asi hodí říct, že jsem taky dost času svého života investovala do sledování anime a pročítání mangy. Žeru metalové nebo hard rockové skupiny, které táhnou ženské. Kdysi v pubertě to začalo Evanescence a Nightwishama, pak jsem to začala trochu třídit a zamilovala se do Within Temptation, Halestorm a do toho jsem nedávno objevila In This Moment, to je pro mě úplná pecka. A ještě na sebe prásknu, že pocházím z jižní Moravy, konkrétně z Hodonínska.

Jsi opravdu jedna z mála, která na sebe toho tolik práskla. Opravdu od všeho kousek, takže počítej s tím, že na dost věcí se budu ptát. Ale nejprve začneme focením, to je pro nás základní, na konci budou pak doplňkové otázky. Dívala jsem se na tvou FB stránku a musím říct, že tvé fotky jsou skvělé. Máš tam od všeho kousek, tak nám prozraď, co nejraději fotíš a co fotíš ne moc ráda?
Díky, ale já pořád vidím, že to není ono a že mám pořád v čem se zlepšovat, ale mám už trochu jasno v tom, co mi jde a co ne, nebo spíš čemu se chci věnovat víc a trochu se vymezit. Teď v létě jsem poprvé fotila svatbu a každoročně u nás fotím hody, což je kulturní akce na celý víkend. A tak nějak pomalu zjišťuju, že ačkoliv jsou svatby na uživení se to nejlepší, nejsem úplný fanda reportážní fotky, a to přitom tvoří třetinu toho, co jsem kdy fotila. Nemyslím si, že by to byla katastrofa, fotky, dá se říct, se mi povedly, ale jde o ten pocit. Děsí mě fakt, že mi uteče nějaký důležitý okamžik, že pak budu muset čelit tomu, že bude na moji práci někdo nadávat. Pak nemám vůbec oko pro sportovní fotografii. Daleko radši mám teda takové to klasické portrétní a rodinné focení, kde mám věci daleko více pod kontrolou. Což se třeba i odráží na tom, že se spoléhám hodně na post process. A co bych vážně chtěla úplně nejvíc, tak je newborn. Zrovna tento víkend budeme stěhovat pokoj, kde si chci udělat mini ateliér právě dělaný vyloženě na newborn a časem bych se chtěla specializovat hlavně na drobečky. Ale není mi ani cizí makro fotografie nebo v poslední době krajinářská (ačkoliv jsem si myslela, že na tu jsem úplné poleno). Mám slavné Moravské Toskánsko vlastně za humny, takže by byl doslova hřích toho nevyužít a zjistila jsem, že je super občas vypadnout a pročistit si hlavu.


Podzimní čarování

25. října 2016 v 21:54 | Soňa K. Photography |  Příroda
Podzim, nádherný to čas na focení, protože všechno je nádherně barevné od postupně žloutnoucího listí, když stromy odhazují svůj šat, mlhy brázdí krajiny a vytvářejí krajinu pro někoho strašidelnou, pro někoho plnou fantazie a snů. Příroda zajímavě čaruje a díky tomu se dají najít zajímavá místa. Mně se jedno takové podařilo najít. Je tomu rok, co tato fotka vznikla, ale nevím, proč jsem jí sem nedala. Je zvláštní tím, že polovina stromů je barevná a pomalu se zbavuje svého krásného žlutého listí a druhá polovina je stále krásně zelená, jak kdyby se sám čaroděj "Podzim" jich nedotkl. A nejvíc zajímavé je to, že přesně tyhle stromy takhle dělí železnice a za ní je vidět trochu mlha. Byl by hřích, kdybych tuhle fotku nepořídila, protože je dost zajímavá, jsou tam protiklady a je to taková malá zádaha.


Máme rádi koťata, protože jsou chlupatá...

21. října 2016 v 20:18 | Soňa K. Photography |  Zvířata
Projížděla jsem fotky, co mám v počítači a našla jsem fotky našich koťat. No, už tolik koťata nejsou, jsou to už spíše pořádné kočky, ale stále věkem by se daly považovat za koťata, protože jsou ještě dost hravé, vymýšlí blbosti a podobně. Dostaly jsme je od babičky a jednoho dne jsem je fotila, i když to bylo takové trochu cvakání, i když jsem se víc snažila, aby to nějak vypadalo, jenže byly jak z divokých vajec a já pak měla i špatně nastavený foťák, tak se to tak nějak seběhlo oboje, ale našlo se tam pár krásných fotek a ty jsem pro vás vybrala, aby jste se mohli podívat na naši Mínu a Fanny.


Cosplay photoshooting - K project

20. října 2016 v 15:40 | Soňa K. Photography |  Lidé
Už je to nějakou chvilku, co jsem fotila tento cosplay. Cosplay je z anime K project a jedná se o postavy Mikoto Suoh (Lilly) a Munakata Reisi (Sanny). Byla opravdu sranda tohle fotit, s holkama jsem si to moc užila a doufám, že tohle nebylo naše poslední focení. Jinak na konci focení se ještě natáčelo malé video a tak tedy na konci článku se na to budete moci podívat.


Řecký Ijáček

19. října 2016 v 20:07 | Soňa K. Photography |  Zvířata
Zavzpomínala jsem si na léto a hlavně na svou dovolenou na Krétě. Bylo tam nádherně, určitě přidám ještě nějaké další fotky, to si buďte jisti, ale nejvíc mám ráda tyhla fotky s oslíky. Ty dvě, které jsou focené na šířku, jsou jak z nějaké pohlednice a hrozně se mi proto líbí. Jen škoda, že oslíci neměli zrovna na tom místě lehký život. Od rána museli vozit turisty nahoru na kopec k Diovo jeskyni a pak zase dolů. Ke všemu měli dřevěná sedla, takže to pro ně nemohlo být rozhodně pohodlé a jen to muselo mít neblahý vliv na jejich zdraví. Jenže s tím nic já neudělám a oni asi dělat taky s tím nic nechtějí. Já si je jen fotila a nebo je pohladila, abych je ušetřila jedné cesty a vše jsem si poctivě vyšlápla.


Rozhovor: Focení je nedílnou součástí cosplay scény, říká Eva Hlavatá (Kentaro)

19. října 2016 v 18:00 | Soňa K. Photography |  Rozhovory
Po dlouhé době jsem konečně udělala další rozhovor. Vybrala jsem si skvělou fotografku, kterou obdivuji, protože fotí nádherné fotky cosplaye. Nebudu to nějak víc zdržovat a pusťte se do čtení dalšího skvělého rozhovoru, se skvělou fotografkou, který je doplněn o její skvělé fotky!


Ahoj Kentaro, mohla bys prosím našim čtenářům představit a něco málo o sobě říci?
Zdravím. V cosplay světě mě asi někteří z vás znají jako Kentaro, ale moje pravé jméno je Eva Hlavatá, které především používám jako fotograf. O Japonsko jsem se začala zajímat v roce 2009, ale cosplay mě uchvátil až v roce 2012 a na přelomu roku 2013/2014 jsem si udělala svůj první cosplay a pomalu začala s focením. Dnes se více věnuji focení jak Cosplay.

Co vím, studuješ uměleckou školu, obor multimédia. Mohla bys nám i o tomto oboru něco říct a doporučit/nedoporučit pro ty, kteří by na ten obor chtěli jít?
Ano. Studuji v Plzni a letos mě čeká Bakalářská práce. Tento obor má velmi široký rozsah. Což je pozitivum, ale i nevýhoda. Máte šanci se toho naučit od každého něco a svoje zaměření si určujete sami. Předpokladem ovšem je, že to bude umění propojené s technikou. Během zkoušek se ale velmi hledí na originální a nadčasovou myšlenu díla a mnohdy má stejnou váhu jako provedení. Díky tomu to máme o něco těžší než jiné obory, které mají zadané pevné téma pro všechny žáky.

Takže je důležité mít na to i co nejlepší fantazii a tu umět do díla prodat. Co vše by měl člověk umět, aby mohl něco takového studovat? Jistě toho je spousta a jen tak někdo se tam nedostane.
Ano, není to zrovna jednoduchý obor. Abych řekla pravdu, v naší třídě zbyli jen 3 lidi. Rozhodně se u přijímacích zkoušek hodně hledí na originalitu a jak jste schopni vymýšlet originální nápady během několika hodin. Já jsem měla v portfoliu fotky, grafiku, designy na blogy, klasickou malbu a kresbu. A během studia se učíte i základy filmu.

(Tawii Szöllösy jako Kotori Minami z Love Live!)

「AMV」Right Here

18. října 2016 v 20:45 | Soňa K. Photography |  Video
Takže, videotvorbu hodlám sem taky přidat, i když tolik ještě nemám uděláno. První video jsem sem dala, které jsem dělala naposledy, ale není nějak složité. Určitě přidám i nějaké postřehy z toho programu, tak jako postřehy ze Zoneru.
Tohle video je moje první, které jsem kdy dělala v Sony Vegas, takže tam je spousta chyb, ale jsem na to hrdá, protože to video už nějak vypadá a není to úplně špatný. Video jsem tvořila z anime Hybrid Child a píseň je Right Here od Ashes Remain. Tak doufám, že se bude líbit. :)