Prosinec 2016

Snová

30. prosince 2016 v 20:28 | Soňa K. Photography |  Lidé
Krásně jsem se upravila, když byl ten Štědrý den. I když bylo ještě dost času, než jsme měli štědrovečerní večeři, byla jsem už nachystaná. Naposledy jsem se překontrolovala v zrcadle, jak vypadám a pak jsem popadla foťák. Hodlala jsem si trochu ještě pohrát s foťákem, když už jsem se tak krásně upravila. Jelikož nemám zrovna stativ, musela jsem dost improvizovat. Vzala jsem si židli a několik knížek, abych měla správnou výšku, kterou jsem potřebovala na focení. Přinesla jsem si i zapálenou svíčku, abych mohla začít fotit to, co potřebuji. Nejhorší je nastavit správně fotoaparát a hlavně dát manuální ostření. Jenže trefit přesně to místo, kdy jsem správně zaostřená, to je nadlidský úkol. Udělala jsem nespočet fotek, všechny byly hrozné! Opravdu hrozné. Tak jsem naposledy přenastavila foťák, aby to už konečně bylo ono, dala samospoušť na deset sekund, popadla svíčku a odšoupala se na tu správnou vzdálenost, abych byla ostrá, nasála jsem vůni svíčky a zadívala se do tančícího plamínku, kdy jsem se doslova u toho momentu zasnila. Když slyším cvaknutí závěrky, vím, že je konec a můžu se podívat na výsledek. A hle! Konečně se mi to podařilo! Hned jsem všechno sbalila a běžela k počítači, abych ji tam mohla nahrát. Byla jsem moc šťastná, že tato fotka mi vyšla a konečně nějaká pořádná autoportrétovka. A dnes se o ní podělím i s vámi. Co na ní říkáte? Líbí se?


「AMV」Yuri!!! On Ice ♥ Young Love

30. prosince 2016 v 9:50 | Soňa K. Photography |  Video
Po delší době přicházím s další mojí video tvorbou. Sice ještě než jsem dělala tohle AMV, tvořila jsem jiné, ale tohle se prostě hodí k tomu, když má být ta zima. Hlavně je to zatím asi moje nejvíce úspěšné AMV, protože se to týká momentálně nejvíce sledovaného anime, které je všude. Kdo by neměl rád Victora a Yuriho? Každý kdo tohle anime zná, tak moc dobře ví, o co tam jde. A hlavně veškeré skryté náznaky. Vytvořila jsem krátké AMV na první díly tohoto anime, kdy jsem vybrala k tomu píseň od Eli Lieb - Young Love. Tak doufám, že se bude tohle video líbit i vám.


Souznění s přírodou

27. prosince 2016 v 14:22 | Soňa K. Photography |  Lidé
Nedávno jsem přidávala článek, kde byla fotografie víly. Z tohoto focení jsem udělala ještě jiné fotky. A zrovna na tyto fotky přišla řada, abych je tady taky uveřejnila. Tentokrát z těchto fotek vyzařuje souznění s přírodou. Tak na mě totiž působí. Modelka byla velice odvážná, že i v té zimě byla ochotná být jen v šatičkách a hlavně bosá. Jako fotografka jsem měla výhodu, že mi zima nebyla a byla jsem teple oblečená, ale jí jsem litovala. Kdo by taky nelitoval. Ale nakonec to zvládla bravurně a i tím vznikly skvělé fotky, které tady mohu prezentovat. Jak na vás působí fotky? A byli byste ochotní takové focení podstoupit, kdy je zima a vy máte na sobě jen tenkou látku šatiček?


Blog dne

27. prosince 2016 v 10:10 | Soňa K. Photography |  Novinky
Přijdu dnes ráno na blog, prvně si projedu svůj, jestli tam někde není něco nového, pak klubový blog Fotografia a pak, že se podívám na hlavní stránku blogu, co kdo přidal za články. A hle! Hned mě zarazila jedna věc. Můj blog se stal blogem dne!!! Ano, nikdy bych tomu nevěřila, že můj blog se tam ukáže. Přestávala jsem doufat, že by tam mohl být, že by nebyl tak dobrý jako jiných. A najednou tam je! Opravdu jsem za to moc ráda, protože mě to nakoplo dál pokračovat a snažit se pro vás sem dávat nové a nové fotky, nějaké další a jiné věci, co by vás mohly zajímat. Opravdu mě to potěšilo. Všem děkuji. :)


Veselé Vánoce!

24. prosince 2016 v 17:00 | Soňa K. Photography |  Ostatní
Jako všichni ostatní, i já se přidávám se stejným článkem. Všem přeji krásné pohodové Vánoce plné lásky, radosti a štěstí. Prožijte tento dej se svou rodinou a buďte šťastní. Ať najdete pod stromečkem dárky, které jste si přáli, i když dárky nejsou to nejhlavnější.

Veselé Vánoce všem!!


Trocha zimy

24. prosince 2016 v 11:11 | Soňa K. Photography |  Příroda
Když se podívám ven, tak vidím jen bláto, trávu a to je všechno. A kde je sakra ten sníh? Chci aby na Vánoce byl alespoň malinký poprašek sněhu. Ta inverze, která panuje na obloze, nevypadá, že by měla nám trochu sněhu nadělit. Co bych opravdu za to dala, kdyby bylo trochu sněhu, tak jako to bylo před třemi dny? Fakt by to byla nádhera, ale takhle budou Vánoce zase na blátě, jako každý rok. To by se musel stát zázrak, aby teď najednou začalo chumelit a trochu ho napadlo, ale spíš to bude vypadat, že bude pršet, než sněžit. A tak jsem se rozhodla sem dát pár zimních fotek a tak zimní atmosféru trochu načerpat.


Hrátky se světýlky

23. prosince 2016 v 19:40 | Soňa K. Photography |  Ostatní
Když jsou ty Vánoce, tak přidávám další fotečky, kdy jsem si pohrála se světýlky. Ne vždy to je přímo vánoční, ale i zimní. Prvně, co jsem si takto hrála se světýlky a k tomu jsem měla Helioska. Už jsem přidávala předtím fotky se sněhulákem, andělíčka a světýlka. Dneš to budou brusličky a křidýlka se skořicí ve váze. Tak snad se bude líbit a dejchne to na vás trochu vánočně a zimně.


Lesní víla

23. prosince 2016 v 13:15 | Soňa K. Photography |  Lidé
Potřebovala jsem fotit nějaký projekt do školy na přijímačky a sháněla jsem někoho, kdo by byl ochotný mi stát před objektivem. Tak jsem si podala inzerát a Verča byla z těch, co se mi ozvala a domluvily jsme se na focení. Zrovna ten den bylo docela krásně, ale problém byl ten, že docela mrzlo, takže jsem ji i litovala, ale zvládla to na výbornou! Jsem docela necita, když jsem ji přinutila být jen v šatičkách a bosá a k tomu ještě u potoka. Ale myslím si, že fotky vyšly skvěle. Tady je první ochutnávka, kdy jsem zkoušela přidávat ještě motýlky photoshopem. Je to můj první pokus, tak mě za to moc neukamenujte.


Pocukrováno

19. prosince 2016 v 17:47 | Soňa K. Photography |  Příroda
Včera sněžilo a tak se malinko celá příroda kolem zahalila do bílého pocukrovaného hábitu. Už si člověk začínal říkat, že konečně budou bílé Vánoce, ale příroda nám to nejspíše nedopřeje. I tak ještě dnes se dalo zachytit krásné pocukrované okolí. Cestou na nákupy se mi poštěstilo, že jsem mohla zastavit, vzít foťák a rozeběhnout se na louku, abych ten krásný okamžik mohla vyfotit. Nemohla jsem tomu odolat a dost bych si nadávala, kdybych to neudělala. Ale když vidím výsledek, jsem spokojená. Přesně tohle jsem chtěla zachytit. Slunce, které prostupuje skrze mraky a tak ozařuje část okolí a zbytek je ve stínu. Prostě pro mě tohle je nádhera a dokázala bych si tuhle fotku představit i na plátně.


Usměvavá kráska

18. prosince 2016 v 10:24 | Soňa K. Photography |  Lidé
Už je to chvilku, co jsem tuhle dívku fotila. Původně jsme ji fotily na portréty u zdi, jelikož se bude hlásit na Miss její školy, kterou navštěvuje. Nakonec jsme dostaly nápad, že bychom mohly zkusit ještě jít nafotit něco ven. Byla zima, mrzlo a do toho ještě krásně svítilo sluníčko. Krásné počasí akorát přesně na focení. Zašly jsme jen přes silnici, kde byla vysoká tráva a tam jsem si pohrála s Heliosem v protisvětle. Dokonce tohle jsou moje první pokusy s úpravou fotky v photoshopu. Nikdy jsem v tom fotku neupravovala a zatím se učím, ale myslím, že tyto portréty jsou povedené.