Leden 2017

Projekt "Emoce" - Radost, štěstí

30. ledna 2017 v 14:18 | Soňa K. Photography |  Projekt Emoce
Tak tu máme první výsledky na první zadání projektu "Emoce". Myslím, že tohle téma nebylo nějak těžké a dalo se na něj vymyslet cokoliv. Vlastně ani není potřeba nějak složitě nad tím přemýšlet. Na začátku jsem si myslela, že asi nikdo se nepřihlásí a nikdo nic nepošle, ale nakonec se odvážlivci našli a jsem za to moc ráda. Takže jistě nebudou zde jen moje fotografie, ale i dalších, kteří se zapojili. Nejdříve jsem přemýšlela, jestli zveřejnit vždy moje fotky jako první a pak ostatních nebo naopak. Nakonec jsem si řekla, že prvně dám své a pak vaše. Dokonce dám pak možnost i hlasovat, která fotografie se vám nejvíce líbí. Ale teď už dost povídání a tady jsou fotky.


RADOST, ŠTĚSTÍ


Do svých fotek, které zahrnují radost a štěstí jsem zařadila víc druhů. Jak vidíte, převážně to jsou portréty, dokonce první fotografie, která je zveřejněná, tak je můj autoportrét. Další fotografie jsou jasné, protože je na nich zachycena dětská radost a jako poslední je fotografie, že i zvířata můžou vypadat šťastně a radostně.


Promrzlá modelka

26. ledna 2017 v 14:28 | Soňa K. Photography |  Lidé
Jak tak koukám, už dlouho jsem nic nenapsala. Je to bída se mnou, že tady nepřidávám teď články jako předešlé měsíce, ale je to i tím, že jsem toho teď měla hodně a do toho jsem ještě tenhleten týden onemocněla a to se mi už tuplem do ničeho nechtělo. Ale už je mi mnohem líp a z předešlého týdne už mám něco nafoceno, takže už jen stačí připravit a udělat články.
Jinak něco k tomuto focení. Kamarádka chtěla vyfotit nějaké zimní fotečky. Něco si vybrala, domluvily jsme se a vyrazily. Jeli jsme kousek od našeho města za jednu vesnici, kde je opravdu hezká příroda. Všude halda sněhu a k tomu sluníčko. Prostě lepší počasí jsme si ani přát nemohly. Jen teda byl trochu mráz. No trochu. Bylo asi něco kolem 11°C pod nulou, takže zima byla pořádná. Nejdříve jsem si to obhlídly, abychom věděly, co a jak a pak už jsme jen vyrazily fotit. Udělali jsme si takové záchytné místo, kde jsme si nechaly věci. Začaly jsme tak, že kamarádka byla na první fotky oblečená a pak se postupně svlíkala a převlíkala. Zima jí byla vždy jen chvilku, protože jsme se snažily, aby to bylo co nejrychleji a pak zase jsem ji zabalila do bundy. Nakonec to vyvrcholilo tak, že byla skoro celá nahá, což v té zimě je už docela dost hard. Nakonec to přežila bez újmy na zdraví. Než se převlíkla do teplého, ohřála jsem auto a tam ji trochu rozmrazila. Fotky jsem jí dnes předala a musím říct, že je z nich hodně nadšená. Takže doufám, že i vám se budou líbit.


V západu slunce

18. ledna 2017 v 18:06 | Soňa K. Photography |  Příroda
Omlouvám se, že jsem sem delší dobu nic nepřidala, ale měla jsem problémy s pořítačem, do toho nebyl ani moc čas a taky jsem moc nebyla fotit, ale teď mám v plánu několik focení, takže doufám, že se všechno uskuteční a tak budu moci přidat spoustu dalších fotek. Pro dnešek mám připravené dvě fotografie, které jsou ze zamrzlé, spíše oschlé, přírody a západem slunce. Je zajímavé vidět usušené bodláčí a další podobné věci v tom sněhu a do toho v pozadí ten západ slunce. Bylo to hezké, jen ta zima a sníh v botách nebyl zrovna příjemný. To je tak, když někdo se na to pořádně nepřipraví. :DNoční Plzeň

5. ledna 2017 v 21:44 | Soňa K. Photography |  Ostatní
Dnes jsem se dostala k focení noční Plzně. Vždy jsem si chtěla zkusit fotit noční město, kdy pak na fotkách jsou samí duchové - jak auta, tak i lidé. Když vidím fotky jiných fotografů, kteří v tom mají praxi, tak vidím, že moje fotky jsou opravdu trochu jiné a nejsou na tak skvělé úrovni jako ty jejich, ale tak vždy musí být nějaký ten startovní můstek a odsud se pak můžu odrazit. Jen nevýhoda při focení byla ta, že chvilku byla obrovská chumelenice, že se ani fotit nedalo a hlavně byla zima. Sice jsem byla oblečená víc než dost, ale i tak jsem po chvilce cítila zmrzlé prsty na nohou, kdy chlze skoro až bolela. Teď jsem v teple, ležím v posteli a půjdu si přečíst další kapitolu knížky, než se odporoučím ke spánku.


Zasněžená a opuštěná

3. ledna 2017 v 14:00 | Soňa K. Photography |  Ostatní
Včera, když jsem byla si pro fotky, které dnes jsem musela předložit komisi na talentových zkouškách, tak byl opravdu nečas, že by člověk snad ani psa ven nevyhnal. Zima, chumelenice, namrznuto. Když jsem to viděla a věděla, že teď se musím v tomhle počasí dopravit autem do Klatov, nebyla jsem nadšená. Jediné, co mě na tom počasí se líbilo, bylo to, že jsem mohla fotit sníh, proto jsem si s sebou vzala rovnou foťák. Cesta byla hrozná, ale když jsem byla na místě, bylo to super. Zařídila jsem si tisk a vyrazila do uliček fotit. V Klatovech vím, co a jak je, tak jsem hned věděla, kde jednu fotku udělám, už cestou jsem měla přesnou představu. Podařilo se mi i to, že zrovna v těch místech opravdu nikdo nechodil, bylo to tam liduprázdné. Pak jsem šla do menšího parečku hned kousek vedle a tam to bylo to samé. Nikde nikdo, jen já, poletující sníh, zima a krásné místo. Vzniklo pár fotek z tohoto místa a o ně se teď s vámi podělím.


Projekt "Emoce" - zadání první

3. ledna 2017 v 9:00 | Soňa K. Photography |  Projekt Emoce
Jelikož se se dost divila, kolik lidí se hned první den hodlalo zapsat do projektu, tak tady přicházím s prvním zadáním.


O co vlastně jde?
Rok má 12 měsíců a tím pádem bude i 12 témat emocí, které budou muset být ztvárněny fotograficky. Emoce vyberu takové ty základní a hlavní, které se dají snadněji vyobrazit. Je jedno, jak kdo ji vyobrazí, jestli fotografií krajiny, nebo pomocí portrétu. Nápadům se meze nekladou. Na začátku každého měsíce vypíšu téma, které bude a které se bude zpracovávat a na konci vždy udělám vyhodnocení, kdy zveřejním všechny fotografie, které mi pošlete, samozřejmě i ty moje. Za každé splněné téma získáte body. A na konci roku udělám vyhodnocení, kdo se nejlíp tohoto zhostil a možná přijde i nějaká odměna.

Pravidla
Hlavní pravidlo je, že musíte používat výhradně jen svoje fotky! Nestahovat nic z internetu! Na internetu můžete třeba hledat inspiraci, ale foto musí být vaše. Můžete fotit mobilem, kompaktem nebo zrcadlovkou, prostě vším, čím se fotit dá. Je jen na vás, zda fotografii dáte i nějakou grafickou úpravu nebo ji necháte tak, jak jste ji vyfotili.
Další pravidla:
- maximální velikost posílejte 800x600
- do každého tématu můžete zaslat až 5 fotografií!
- vždy do emailu napište svou přezdívku na blogu nebo jméno a odkaz na blog!

Kam posílat: Všechny fotky posílejte na mail sona.klugova@seznam.cz

TÉMA: RADOST, ŠTĚSTÍ

Fotografie zasílejte do 29.1.2017 do 23:59 hodin!


Všem přeji co nejvíce úspěchů při tvoření tohoto prvního téma emocí, které jsem pro vás a sebe vybrala. Jak nejlíp začít nový rok než s takovýmto tématem?

Novoroční ohňostroj

2. ledna 2017 v 13:52 | Soňa K. Photography |  Ostatní
Jako loni, tak i letos jsem se vydal fotit novoroční ohňostroj do Klatov. Už než jsem tam jela, vybírala jsem si na focení jiné místo, než jsem měla předtím, aby nebyly fotografie úplně stejné. Vybrala jsem si proto místo, kde se tomu říká Lomeček, kde opravdu byl malý lom a je zalitý vodou. Ze začátku jsme tam byli jen tři fotografové. Já, kamarád a pak ještě jeden cizí pán. Člověk by si řekl, že moc lidí tam nebude, že spíše budou na naměstí, ale to jsme se pletli. Nakonec těsně před začátkem se tam obejvila spouta lidí, kteří dostali stejný nápad a vybrali si tohle místo, odkud ten ohňostroj budou pozorovat. Jelikož jsem si stále neobjednala tu dálkovou samospoušť, musela jsem to zase řešit nastavením dvou sekundové samospouště přímo na foťáku, což je při focení ohňostroje docela špatný, protože převážně propásnete ty nejlepší momenty. A moje fotky jsou toho důkazem, protože mohly být mnohem lepší, ale nebyly a nejsou. Pro příště i vím, co mám udělat ještě jinak. U tohoto se stále učím, proto jsou fotky ohňostroje na stejné úrovni snad, jako byly. Ale příští rok chci být lepší! To si slibuji.


Projekt "Emoce"

2. ledna 2017 v 11:35 | Soňa K. Photography |  Novinky
Začal nový rok a já se rozhodla obohatit můj blog o projekt, který se týká fotografování. Vybrala jsem si zajímavé celoroční téma "Emoce", protože je to zajímavé téma a každý má jiný pohled na to. Chtěla bych tento projekt udělat pro všechny, které baví fotografování a mají chuť něco tvořit.

O co tedy jde?

Rok má 12 měsíců a tím pádem bude i 12 témat emocí, které budou muset být ztvárněny fotograficky. Emoce vyberu takové ty základní a hlavní, které se dají snadněji vyobrazit. Je jedno, jak kdo ji vyobrazí, jestli fotografií krajiny, nebo pomocí portrétu. Nápadům se meze nekladou. Na začátku každého měsíce vypíšu téma, které bude a které se bude zpracovávat a na konci vždy udělám vyhodnocení, kdy zveřejním všechny fotografie, které mi pošlete, samozřejmě i ty moje. Za každé splněné téma získáte body. A na konci roku udělám vyhodnocení, kdo se nejlíp tohoto zhostil a možná přijde i nějaká odměna.

Co to obnáší?

Nejhlavnější věcí je to, aby jste měli chuť fotografovat. Nemusíte být profesionál, stačí, když budete jen někdo, kdo má rád focení, i když jste na amatérské úrovni a fotíte jen pro potěšení. Nebudeme mě zajímat kvalita fotografie, ale bude mě zajímat to, jestli ta fotografie na mě působí tak, jakou to emoci má vyjadřovat. Je jedno, jestli bude fotografie focena telefonem, nebo kompaktem a nebo dokonce drahou zrcadlovkou. Je jen na vás, co zvolíte.

Máš zájem?

Pokud máte zájem se do tohoto projektu zapojit, napište mi do komentářů pár základních věcí.
  1. Jméno (přezdívka na blogu)
  2. Adresa blogu (bude vždy adresa blogu zveřejněna u fotografií, takže je to taková malá reklama)
  3. Kontakt na vás (nejlépe funkční email)
Když toto vyplníte, zařadím vás do projektu a každý měsíc vás budu informovat o novém téma a na konci o vyhlášení. Budu ráda, když se najde pár nadšenců, kteří se do tohoto projektu taky zapojí a budou ho rádi plnit.

Vítání nového roku 2017

1. ledna 2017 v 11:45 | Soňa K. Photography |  Ostatní
Milí čtenáři a návštěvníci. Nejdříve bych vám všem chtěla popřát šťastný nový rok, hlavně aby byl lepší než ten předchozí, hodně zdraví, štěstí a životních úspěchů.
Když se podívám za rokem 2016, tak nebyl zrovna dvakrát nejlepší, bylo hodně změn a událostí, které změnily dost věcí. Ale každý se musí nějakým způsobem pohybovat vpřed a proto se snažím brát tamten rok jako určitou zkoušku, lekci a vzít si z něj ponaučení. Sama doufám, že tenhle rok bude lepší, vše se obrátí k dobrému a konečně se mi začne dařit.
Ale teď k tomu, co je pro tento článek připraveno. V noci o půlnoci jsem fotila vítání nového roku. Tedy ohňostroj. Bylo těžké to fotit, protože z mnoha stran byl krásný ohňostroj a já nevěděla, kam dřív cvakat. Tím se mi zhoršila kvalita fotek, jak jsem pořád ho přemisťovala a některé jsou proto nepoužitelné, jelikož jsou špatně zaostřené a tím pádem rozmazané. Ale pár krásných se rozhodně našlo. Fotila jsem z balkónu od tety a tím pádem jsem měla krásný výhled i na náměstí našeho městečka. Ohňostroje mám ráda, ráda se na ně dívám a fotím je, i když vím, že zrovna pro zvířata dvakrát lepší nejsou.
Dnes vyrazím fotit ještě novoroční ohňostroj do našeho okresního města, tak se na něj už moc těším.