Z deníku jedné novinářky - Jsem doslova workoholik

5. dubna 2017 v 10:41 | Soňa K. Photography |  Z deníku jedné novinářky

Konečně začátek měsíce a mně se přehouplo zase období do klidnějšího stavu. Už jsem se doslova modlila, kdy březen skončí, kdy konečně si budu zase moci říct, že budu mít tak na čtrnáct dní klid. Nakonec jsem se dočkala a jsem za to ráda, že jsem to přežila, dá se říct, ve zdraví. Vrátím se k posledním dnům měsíce března, které byly velice náročné a díky nim bych si zasloužila lepíka na čelo s názvem "POZOR WORKOHOLIK!" Přesně tak mě to vystihovalo. Dva měsíce v práci a jsem už vlastníkem 41 hodin přesčasů. Takže je na čase si je taky trochu vybrat, abych si odpočinula.
Od 20. března to začalo být velice zajímavé. Pracovala jsem víc než dost v práci, žádné volníčko, prostě jsem se zabrala jen do psaní článků a dávání je dohromady. Dokonce jsem dopadla tak, že jsem si práci nosila i domů. Takže ráno od 8 do 4 jsem byla v práci, pak si sbalila noťas a pak doma ještě něco kolem dalších 4 hodin jsem nad tím seděla, abych mohla pak říct, že články jsou kompletní a jsou přesně tak, jak bych je chtěla a jak si je představuji. Musíte si říkat, že jsem doslova blázen, což jsem a ráda to přiznám. Nemělo by cenu to tak nějak všechno zatajovat. Takže jsem byla doslova unavená, vyflusnutá z toho, jak jsem pracovala dlouho do noci a prostě jen koukala do toho počítače. A aby toho nebylo málo, měli jsme v sobotu akci Sobotní tvoření, které bylo na celý den. A to je pak panečku šichta, když jste celý den na nohách, jste tam jako novinářka a fotografka, ale do toho ještě tam jste v kuchyňce a připravujete jídlo. Večer jsem byla vůbec ráda, že žiju a že jsem to přežila. Následovala neděle, kdy jsem měla skoro celý den na regeneraci. A to je sakramentsky málo, protože večer jsem musela do práce, jak jinak. Prostě ani v neděli nebyl klid.
Další týden nebyl o nic lepší. Dál pokračovalo to, že jsem si brala práci i domů. Doslova jsem byla jako kočka, která přemisťuje pořád koťata z místa na místo. Jo, byla to hrůza. Musela jsem dokončovat kompletní noviny, dohledávat malé drobnosti, přidávat poslední článek. Do toho se připravovalo divadlo, které mělo být ve čtvrtek a Noc s Andersenem, která byla v pátek. Pravdu jsem nevěděla, kam dřív skočit. Naštěstí se mi podařilo noviny dodělat do středy, kdy jsem opravdu mohla prohlásit, že můžou jít do tisku. Takže jedna věc mi odpadla, ale další zůstaly. Do toho jsem si vzpomněla, že bych měla připravit výstavu dětských prací, která má být přístupna od pondělí. Takže co jsem dělala? Připravovala obrazy dětí ze škol z Německa a od nás z Nýrska, abych ji mohla připravit a od pondělí, aby byla přístupná. Zabralo mi to část čtvrtka a k tomu celý pátek. Ale jsem spokojená, protože to, jak jsem ji rozvrhla, se mi opravdu líbí. Bolely mě záda a nohy, celá jsem byla jako nalomený anděl a do toho ještě ty akce. Byla jsem doslova chodící zombík. Jenže by si člověk řekl "Tak se dospíš o víkendu." Jenže omyl. Já ani víkend volný pořádně neměla, kdy jsem si byla v sobotu užívat svatbu a v neděli už to tedy bylo volnější. I tak to bylo krátké a potřebovala bych dospat spoustu hodin. Tak snad se mi to podaří v příštích dnech.
Říkáte si, proč tady píšu takové kraviny. Jen prostě chci ukázat, jakou mám práci, kdy je to jak na houpačce, kdy doslova nevím, do čeho bych píchla, co bych dělala a pak se najdou dny, jako to bylo teď posledních čtrnáct dní, kdy se skoro snad ani člověk nevyspí. Určitě se budete moci těšit na další příběhy z mého pracovního prostředí.
Pokud by jste měli zájem, můžete se podívat na elektronickou verzi Nýrských novin -> Tady!
Přeji krásné počtení a těším se na komentáře, hlavně třeba na kritiku novin. ^^

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 5. dubna 2017 v 15:56 | Reagovat

Jsi vážně dobrá, já bch z té práce asi zbláznila, přeji ti hodně úspěchů a odpočinku :-)

2 Soňa K. Photography Soňa K. Photography | E-mail | Web | 5. dubna 2017 v 19:54 | Reagovat

[1]: Ono to už pak náročné bylo, ale dá se to ^^ Dělám co mě baví a to je pro mě hlavní ^^ Teď mám chvilku odpočinek, tak si toho musím užívat ^^
Jinak děkuji ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama