Jít si za svým snem...

21. září 2017 v 20:37 | Soňa K. Photography

Dlouho jsem se rozmýšlela, zda napíšu nějaký ten článek na tohle téma týdne. Nakonec jsem se rozhodla, že těch svých pár řádek napíšu, řeknu, co mám na srdci. Motivace je současné téma týdne a já mám pár vět, které s motivací souvisí.
Vrátíme se o rok zpátky v čase. Když si vzpomenu, jak jsem touhle dobou na tom byla psychicky, musím říct, že moje deprese byly opravdu velké. V těchto dnech jsem ztratila veškerou svou motivaci. Vše se mi zhroutilo, neměla jsem školu, přišla o přátele v Budějcích, neměla jsem práci, měla jsem rodinné problémy a k tomu můj bývalý přítel mě doslova potápěl, místo aby mi podal záchranou ruku a pomohl mi na nohy. Nic z toho neudělal. Jen přišly další výčitky, další nadávání a já se jen víc a víc propadala do černé díry. Ano, i do takového stavu se někdy člověk může dostat. A to úplně snadno. Ale teď si říkám, že tohle prostě musel být osud. Muselo se to stát, aby pak se mohlo stát něco nového, hezčího a mojí motivaci zase vrátit zpátky do svých kolejí.
V listopadu minulého roku se to všechno zlomilo. Začala jsem se mít více ráda, začala vycházet s rodinou, znovu jsem se zaměřila hlavně na své focení, měla jsem motivaci ke své tvorbě. Chtěla jsem se dostat na uměleckou vysokou školu, jít studovat obor fotografie a tak se zabývat tím, co mě tolik baví. Fotila jsem díky tomu vše, co za to stálo, foťák jsem s sebou brala i na brigádu, jen abych měla možnost zachytit krásné okamžiky. Přišel pak prosinec a já se rozhodla, že vyrazím na bál do jedné vesnice, kde byl i bývalý. To mi ani nějak nevadilo, prostě jsem se šla pobavit, on už mi byl ukradený, ale tam jsem potkala svého současného partnera. Vysekl mi pochvalu o tom, jak mám krásné fotky a hned na to mě žádal o to, abych ho fotit naučila. Tohle byla znovu další motivace hned po tom, co jsme spolu prvně fotili Novoroční ohňostroj. Ta motivace se s ním více vídat, spojovat focení mezi nás. A jak to dopadlo? Vyplatilo se, protože jsem dostala to, co jsem tolik chtěla. Hned na to jsem se dostala do druhého kola výběru na tu vysokou školu, kdy jsem akorát neprošla poslední zkouškou, ale i to byl pro mě veliký úspěch a znovu ona motivace mě posunula kupředu. Teď jsem už věděla, že na tom s focením nejsem špatně, že moje práce není nesmyslná. A to člověka opravdu hodně posune kupředu.


Hned na to začala moje nová etapa života. Dostala jsem práci, kterou jsem kdy chtěla. Prostě wow! A tam je třeba být motivovaný, mít tendence se posouvat kupředu, vymýšlet novinky, zlepšovat se, protože v té práci je to třeba. Chci, aby lidé dostávali kvalitní tisk, aby byl krásný ohledně grafiky, nebyly tam zbytečnosti. To je pro mě teď důležité. Nově mám motivaci v tom, abych dělala co nejlepší fotografie k propagaci knih v knihovně, abych jednou opravdu si mohla říct "Tak tahle je opravdu TOP!". A jistě toho brzo všeho dosáhnu, protože takovou motivaci jsem snad ani v životě neměla.
A pak co focení? To se mi teď rozjelo takovým způsobem, že jsem to vůbec nečekala. Tady ta motivace roste raketově. Chci dělat kvalitnější fotky, a co pro to musím udělat? Více fotit, mám skvělé nápady, zlepšit úpravu. Fotím svatby, což jsem si opravdu nemyslela, že bych někdy teď vůbec fotila, ale mám to. Mám v plánu pár fotoprojektů, kdy budu spolupracovat s kadeřnickým salónem, vizážistkou a švadlenou a modelkami.
Tohle je vše, co jsem dostala jen díky tomu, že jsem si začala věřit, motivovala se, abych se mohla posunout dopředu. A rozhodně toho, co se dělo v minulosti nelituji. Beru to tak, že to tak být mělo, protože jinak bez toho bych nezískala tohle všechno. A už jen tohle je samotná motivace v tom, že člověk znovu nechce skončit v takových problémech, ve kterých už kdysi dávno byl. Proto lidi, nekašlete na motivaci a každý den se motivujte něčím, jen ať je den pak mnohem hezčí!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mo Mo | Web | 21. září 2017 v 21:01 | Reagovat

Ten obrázek je super, chvíli jsem ho měla jako úvodku na FB.

2 Soňa K. Photography Soňa K. Photography | E-mail | Web | 21. září 2017 v 21:05 | Reagovat

[1]: Když jsem ho viděla, hned jsem věděla, že se mi do toho bude hodit, protože jse pravdivý :)

3 Eliss Eliss | Web | 22. září 2017 v 14:19 | Reagovat

Je úžasné čeho jsi dosáhla! Přeji ti už hlavně žádné deprese a spoustu povedených fotografií :)

4 Niva Niva | Web | 22. září 2017 v 16:04 | Reagovat

Motivace může neskutečně nakopnout, ale je už jen na naší vůli a píli jestli jí proměníme v cíl :) Jsem ráda, že tobě to vyšlo. Přeci jen se říká, že špatné chvíle zažíváme proto, abychom za odměnu měli ty krásné. Ale taky si je člověk musí zasloužit.

Držím palce a jdu dál prozkoumávat tvůj blog :)

5 Soňa K. Photography Soňa K. Photography | E-mail | Web | 22. září 2017 v 18:31 | Reagovat

[3]: Děkuji :) Určitě bude teď jen líp a líp :)

[4]: Záleží, jak člověk se té motivace chytí, jestli ji chce proměnit v cíl nebo pak v ještě něco lepšího a já si vybrala to, co pro mě bylo nejlepší a tak jsem získala to, co dnes mám. Ale určitě to bylo i tak, že muselo něco špatného přijít, já se z toho musela poučit a pak jsem tepřive dostala odměnu a té odměny si vážím, jak nikdy předtím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama