Říjen 2017

Podzimní skřítek

24. října 2017 v 19:55 | Soňa K. Photography |  Lidé
Když se podíváte do toho krásného barevného listí na zemi a tam vidíte malého blonďatého skřítka, jak se tam směje, není nic krásnějšího, co by vás v tu chvíli zahřálo u srdce. Teď jsem měla hodně focení svateb a to se podepsalo na tom, že jsem neměla čas na jiná focení a až teď se to podařilo a já si mohla zase zafotit něco, co bylo pro mě skoro jako nové. Malý smíšek, který se do foťáku směje skoro okamžitě, jen co ho namířím na tu modrookou blonďatou hlavinku. Kdo by řekl, že téhle malé princezně je teprve 10 měsíců, když se to tak vezme. Podle data narození je jí 13 měsíců, ale narodila se o dost dříve a proto se musí brát jako 10 měsíční mimčo. Ale tenhle malý capart by hravě strčil do kapsy všechny ostatní děti, které jsem kdy fotila, protože takhle hodné, usměvavé a spolupracující dítě jsem nikdy neměla čest fotit! A to je teprve pak radost! A tak sem přináším nějaké ty podzimní dětičkovské fotečky.


V podzimním hávu

19. října 2017 v 14:48 | Soňa K. Photography |  Příroda
Příroda kolem nás vyměnila zelený kabátek za krásný barevný, kdy převažuje právě krásná žlutá barva. Listí na stromech pomalu nabírá nádech žluté a oranžové barvy, někde dokonce barvy červené, louky se přestávají zelenat jasnou barvou. Je tu konec léta a příroda se pomalu připravuje na svůj zimní spánek. Jenže právě tohle období je nádherné právě kvůli tolika barvám, kterými kopce hrají. Nemohla jsem si to ani já odpustit, abych nešla si vyfotit podzimní krajinku a jistě ještě několikrát půjdu. Vyrazila jsem kousek za moje město a nafotila krásnou přírodu, krásný pohled na Ostrý, kdy se kopce krásně vyjímají svou barevností. Miluji právě podzim pro tuhle hru barev.
Kdo máte taky tak rádi podzim právě pro tohle? Samozřejmě mám nejraději právě babí léto, které teď panuje a proto je to nejlepší doba na focení. On i ten sychravý podzim není špatný, ale tenhle je ze všech nejkrásnější. Tak se pokochejte krásnými šumavskými kopci.


Nové logo

18. října 2017 v 21:30 | Soňa K. Photography |  Novinky
Své staré logo jsem měla ráda, tvořila jsem ho sama, ale rozhodla jsem se, že je třeba udělat změnu a mít nějaké logo, které bude mnohem lepší, modernější. Jenže já jsem na tohle, tak říkajíc, antitalent. Jasně, dokázala jsem předtím to logo udělat, ale teď nebyl nápad a hlavně čas, abych si mohla něco zase splácat. Tak jsem si nechala logo udělat, kdy jsem to tak nějak měla i bez práce a nechala se tak překvapit. Vybrala jsem si holčinu, kterou už nějakou dobu sleduji a začala tvořit grafiku, kdy vytvořila logo jiné cosplayerce a tak jsem se ji rozhodla oslovit. Juriet mi vyšla vstříc a za pár dní se ke mně konečně dostalo nové krásné logo, které teď bude zdobit moje fotografie. Jsem z něj nadšená a věřím, že zase nějakou dlouhou dobu mi zůstane, tak jako zůstalo tamto. Ještě jednou moc děkuji!Červenobílí andělé

10. října 2017 v 19:36 | Soňa K. Photography |  Ostatní
Červonobílí andělé, kteří brázdí oblohu. Tak takhle bych označila v našem kraji anděli, kteří zachraňují lidské životy. Jsou tu potřeba, tak jako RZS nebo HZS. Když je člověku nejhůř a jde mu o život, jsou tu právě oni. Létají v červenobílém "Sokolovi", který svými rozměry je obrovský vrtulník orpoti klasickému žlutému DSA vrtulníku. U nás na Šumavě je třeba, aby tu byly co nejlepší a největší vrtulníky, které poskytnou mnohem lepší komfort než ty malé. Bývalé vojenské vrtulníky jsou předělány do barvy lehkých Peter (jsou stejně zbarvené jako jsou cigarety Petry, proto se jim tak říká). Je jich několik, mají základnu v Líních a Bechyni a odtud vždy vzlétají k případům, které si jejich asistenci žádají. Lítají po celém Karlovarském, Plzeňském a Jihočeském kraji, někdy navštíví i Prahu.
Lidé, kteří zasahují v těchto strojích si zaslouží obrovský obdiv, protože oni jsou ti, kteří zachraňují životy, které jsou na sklonku života a jejich práce rozhoduje ne o minutách, ale rovnou sekundách. Na nich stojí to, aby se pacient dostal co nejdříve do nemocnice, kde se dál o něj postarají lékaři. A to je přesně to, proč je obdivuji, miluji jejich práci a jejich stroj. Jen zvuk, když prolítá kolem, mi vhání husí kuži po těle, protože nikdo neví, zda jejich zásah bude úspěšný a pacient přežije, protože někdy pacient nemá tolik štěstí a i přes rychlý zásah doktorů umírá na následky svých zranění.
Přeji proto všem pilotům, nejen W-3A strojů, ale i DSA, aby měli co nejméně vzletů k vážným případům a pokud ano, tak ať jsou vždy se šťastným koncem.