Foto reportáž

Skauti zavezli do našeho města Betlémské světlo

17. prosince 2017 v 22:48 | Soňa K. Photography

Bláží se Vánoce, opravdu rychlým krokem a skokem, kdy si říkám, že to není ani možný, že jsou už tak za dveřmi. K Vánocům patří i Betlémské světlo, které se rozváží po všech koutech naší České republiky. A i k nám se dostalo. Celá atmosféra byla doplněna o krásné sněhové vločky, které se sypaly z nebes a tak si opravdu člověk připadal, jak kdyby byly dnes Vánoce. A moc doufám, že ten sníh nějak vydrží, aby konečně Vánoce byly na sněhu.

Plzeňské ohýnky - barevné ohňostroje ozdobily noční oblohu

17. září 2017 v 12:37 | Soňa K. Photography
Ohňostroje! To je taková nádhera, kdy ohňostroje snad lahodí každému oku. Miluju ohňostroje, miluju tu hru barev a světel, která se vykresluje do krajiny. A když jste milovník tohoto pyrotechnického zážitku, vyrazíte na Plzeňské ohýnky, které se pořádají každoročně v Škodalandu na Borech u Borské přehrady. První rok jsem tam jela i já se svým přítelem.
Vyrazili jsme i dříve, abychom si připravili místo už za světla, ale nějak se nám to nepodařilo, takže naše cestování vypadalo dosti vtipně, ale zase až tak vtipné to po absolvování túry nejdříve po silnici dost velký kus, tak zpáteční cesta byla o to horší. Jako bylo ve Sněženkách a machrech: "Je to dál, ale za to horší cesta." Tak bych označila naši zpáteční cestu z našeho místa, odkud jsme fotili ohňostroj. Přítel vybral cestu lesem pro větší bezpečnost, než abychom šli zase po silnici, kde by nám mohli chytnou měšťáci a pokutovat nás za to, že nemáme reflexní prvek. Tak jsme šli tedy lesem, kdy ta cesta byla bahnitá, krkolomná a to nejdůležitější, byla hrozně dlouhá! Tak jsme si někdy kolem půl jedenácté večer udělali obrovskou vycházku lesem, kde jsme to ani jeden neznali, ke všemu po tmě a doufali jsme, že vůbec najdeme nějakou civilizaci. A povedlo se! Jen jsme byli pak hrozně moc ucaprtaný. Museli jsme tak ujít 4 km místo 1,5 km. Jak chytré.
Ale teď k ohňostrojům. Vždy jsem chtěla vyfotit ohňostroj, který se odráží ve vodní hladině. A díky tomuto výletu se mi to konečně poštěstilo. Našli jsme perfektní místo s krásným výhledem, poslechli jsme si kapelu ExtraBand, která hrála před odpalováním ohňostrojů a pak jsme si poslechli i krásnou hudbu, na kterou se ohňostroje odpalovali. Viděli jsme dva, kdy ten druhý ohňostroj byl mnohem krásnější. Rachejtle lítely hodně vysoko a tak se krásně kreslilo světlo na černou noční oblohu. Ten první nebyl taky špatný, ale nebylo tam moc hezkých a velkých rachejtlí, které by lítaly hodně vysoko.
Už teď vím, že příští rok zase vyrazíme, budeme zase fotit, ale tentokrát to vykoumáme líp s autem, abychom zase nemuseli běhat někde po lesích a doufat, že se neztratíme. :D

Létá si jako pták a k tomu dělá akrobacii

1. září 2017 v 22:44 | Soňa K. Photography
Minulý víkend jsem navštívila letiště ve Staňkově se svým přítelem. Byl tem Den otevřeného letiště, kdy měli zajímavý program po celý víkend, ale bohužel, my se tam mohli objevit jen v sobotu a to jen na dvě hodinky. Ale i to stálo za to. Přijeli jsme akorát včas, abychom viděli to nejzajímavější z celého programu. Už při příjezdu jsme viděli, jak pilot s vyhlídkovým letadlem dělá akrobatické kousky ve vzduchu i s někým, kdo si tenhle zážitek zaplatil. Musím se přiznat, že jsem měla malé pohnutky k tomu, abych si to taky vyzkoušela, ale nakonec jsem nechtěla vracet oběd zpátky na svět, který byl tak výborný. Potkali jsme se i s jedným známým, se kterým se nějakou chvilku už známe a tak to bylo o to víc zajímavější.
Ale teď k tomu hlavnímu. Jedním z bodu programu bylo i akrobatické vystoupení našeho, jednoho z nejlepších leteckých akrobatů, reprezentanta ČR v letecké akrobacii, Karla Kuthana. Tento pilot se stal v roce 2016 mistrem ČR. Se svým letounem Yakovlev Yak-55M se nachystal a hned, jak se vrátily vyhlídková letadla, mohla začít jeho báječná show. Díky dýmu byl pohled na tu show opravdu unikátní. Flopy, vývrtky, volný pád, všechno jsme mohli vidět. Musím říct, že tam sedět s ním, tak asi brzo o sobě nevím, jak bych z toho byla asi tak hotová, že bych mu to tam pozvracela a pak ztratila vědomí, protože to musí být hodně velké přetížení. Využila jsem na focení svůj nový objektiv a musím říct, že s žádným jiným teleobjektivem jsem nikdy nebyla tak spokojená, jako s tímhle. Tu super podívanou jsem zachytila na skvělých fotkách a proto se s vámi o ně podělím.

Tam, kde skončil život...

23. února 2017 v 18:34 | Soňa K. Photography
Podívám se na tu budovu, která ještě před sedmi lety byla plná lidí, nemocniční odér dezinfekce se nesl chodbami, mnoho nemocných čekalo v čekárně na vyzvání sestřičky ke vstupu do ordinace. Tak vypadal každý den zdravotního střediska, jak jistě každý zná.
Jenže co se stalo? Proč najednou život v té budově utichl? Kam se všichni poděli? Odpověď na všechny otázky je velice jednoduchá. Stačilo jedno rozhodnutí, následné potvrzení od stavebního úřadu po podání žádosti a hle, stojí tu místo staré fabriky nové zdravotní středisko, které má zajistit mnohem pohodlnější a komfortnější prostředí pro pacienty.
Jenže co teď se starým střediskem? Nic. "Počkáme pár let, ono se to možná vyřeší samo." Přesně takový pocit jsem měla, že si to vedení města řeklo a tak se nic nedělo. Budova zela prázdnotou. Postupem času, měsíc po měsíci, rok po roce, se zub času zakousával do vzhledu budovy nejen zevnitř, ale i zvenčí. Jediné využití, které budova měla, bylo na výcvik hasičů při záchraně osob z hořící budovy, kdy používali dýmovnice, protože jinak budova dávno mohla lehnout popelem. Ale to bylo vše. Další využití měla tak akorát pro alkoholiky a drogově závislé a pro podobná existující individua, kteří se vkrádali rozbitými okny dovnitř a z toho, co tam zbylo, udělali jen pořádný chlívek.

Talkshow s Konvalinkovou a Malkina

16. února 2017 v 15:06 | Soňa K. Photography
Minulý čtvrtek, tedy 9.2. proběhla v našem městě zajímavá akce, které jsem se původně měla účastnit jen jako divák, ale nakonec z toho vzniklo to, že jsem tam byla jako fotograf a redaktor novin.
Dům dětí a mládeže přichystal talkshow z hudebního divadla Hnedle vedle, ve které měl účinkovat Tomáš Barták jako zpěvák a hlavně jako uvaděč a ten, který celý program doprovázel. Nazačátku nám představil obě dámy, než se pustili do vyprávění příběhů.

Urbex - Papírenský podnik

30. března 2016 v 12:00 | Soňa K. Photography
V pondělí na Velikonoce jsem se svým přítelem vyrazila na výlet. Neměli jsme stanovený to, že se někde cestou zastavíme, krom toho, že naším cílem se stala cukrárna Sněhurka v Železný Rudě. Byl krásný den a to doslova nás vybízelo, abychom vyrazili na nějaký ten výlet. Vzali jsme to zadem, ne po hlavní cestě, ale abychom si užili trochu té přírody. A hle, co nevidíme. Starou rozpadlou budovu. Tak jsme si řekli, že uděláme urbex a trochu se porozhlédneme.

Nejdříve ale něco o historii této budovy. Byla založena v roce 1882 a založil ji Julius Otto Petzold. Její výroba byla zaměřená na broušení bílého dřeva, které bylo používáno pro papírenský průmysl. Továrna byla umístěna na tohle místo, protože všude je spousta lesů a dal se využít spád řeky Úhlavy. V roce 1905 byla továrna rozšířená o kotelnu s velkým továrním komínem, který je stále v dobrém stavu. V letech 1919-1922 byla postavená pozemní dráha mezi místními nádražími, která byla podobné konstrukce jako dráha na Petřín v Praze. V roce 1930 vše koupil JUDr. Stanislav Koutek, ředitel kartelu výrobců dřevoviny a lepenky Kartonia v Praze. V roce 1938 připadla továrna Německu. V roce 1948 byla připojena ke státnímu podniku Západočeské papírny. Podnik pracoval do papírenského průmyslu do roku 1967. Pak se z něj stala pila pro České lesy. Dlouho tento podnik ani jako pila nepokračoval a v roce 1975 se zcela uzavřel. V té továrně toho moc nezůstalo, všechny stroje a turbíny byly odřezány. Tato továrna je na prodej, ale je za ní požadována hodně velká cena a proto objekt stále chátrá.


Charitativní rockový večer

29. března 2016 v 16:17 | Soňa K. Photography
Je to přes měsíc, co jsem se účastnila jednoho charitativního rockového koncertu, který byl pořádaný pro našeho známého Mošťáka, kterému se v létě stala ošklivá věc, která by asi nechtěla nikoho z vás potkat. Dostal mrtvici, kdy se mu dlouhé hodiny nedostalo lékařské pomoci a zrovna při tomhle je potřeba, aby člověk se dostal k doktorovi co nejdříve. Měl tu smůlu, a proto se dostal už v době, kdy to není nejvíc pozitivní. Jeho stav byl velice vážný a doktoři už nad ním pomalu začínali lámat hůl, protože dostal i jiné nemoci, jako zápal plic a podobně. Ale pak začal bojovat, protože nechtěl nechat svou rodinu ve štychu a proto teď je na tom už velice skvěle. Jezdí na různé rehabilitace, dokonce byl teď i na rehabilitaci v Piešťanech. Je to velký bojovník a chce být alespoň zase z části takový, jako byl před tím hrůzným okamžikem.
Co se týče té akce, byla velice podařená, protože mnoho lidí přišlo právě jeho podpořit. Přišlo něco přes 400 lidí, což je na naše poměry hodně skvělá účast. Vstupné a i to, co se vypilo a utratilo za cokoliv, všechny peníze byly pro něj. Nikdo si nic pro sebe nenechal. Dokonce i kapely, které hrály, svůj honorář právě jemu přenechaly. Vydělalo se dost peněz na to, aby mohl začít právě jezdit na rehabilitace, které mu pojišťovna neproplatí a taky, aby mohli nakoupit potřebné věci domů, aby mohl i tam cvičit.
Jako první byla kapela PPZ, která pochází z Nýrska. Dašlí byla kapela Zoey a jako poslední byla kapela z Plzně - Maelstörm. Ti byli ze všech nejlepší, ale tak oni jsou trochu jiné úrovni než předchozí dvě kapely. Ti se mi taky asi nejlíp fotili a proto mám asi jich nejlepší fotky.
Sem přidám jen pár fotek, které budou na ukázku a zbytek bude na Zoneramě.

Reportáž - Dymytry Psy-core tour Nýrsko 2.5.2015

4. května 2015 v 17:47 | Soňa K. Photography

Ano, ano, ano. Byla jsem na koncertu Dymytry k jejich samostatnému tour Psy-core 2015, která za chvilku bude končit 11.5. v Praze. Už loni u nás měli být, jenže pak kvůli pokračování tour s Arakainem, zrušili účast, ale teď to bylo o dost snad i lepší než kdyby to bylo loni. Poprvé jsem slyšela něco o kapelách, které mají jako předskokany a proto jsem byla ještě více zvědavá, jak to vůbec dopadne a hlavně, jak to bude vypadat. Musím říct, že jsem z té atmosféry a show byla úplně unešená!! Ale tak k tomu se postupně dostaneme.

První hrála kapela Modesty & Pride, kapela z Pobořan, která hraje hlavně progressive metal. Kdo nemusí nic tvrdšího, tak určitě ho tato kapela moc neosloví. Některé písničky se mi líbily, některé moc ne, jelikož ten styl zase tolik nemusím, nebo spíše mám vybrané jen některé kapely, které s tímto stylem posouchám. Určitě si je asi jen tak doma nepustím, ale kdybych byla někde zase na koncertě, tak si je ráda naživo znovu poslechnu.

Reportáž - 3. sraz hasičských Avií Volšovy

26. dubna 2015 v 11:33 | Soňa K. Photography

Ano, jak napovídá název článku, byla jsem na srazu hasičských Avií. Musím říct, že se mi původně vůbec nechtělo, jelikož jsem si nedokázala představit, co bych tam jako měla dělat, ale teď toho nelituji.
Sraz se konal 18.4.2015 ve Volšovech (nahoře máte pozvánku i s programem), které se nacházejí nedaleko Sušice. Moc velká účast nebyla. Bylo tam celkem jen 7 Avií, takže oproti vyhlášenému srazu "Matýskářů" to byl slabý odvar, ale i to nás neodradilo od toho, tam zůstal celou dobu až do konce.

(skoro všechny Avie, chybí jen Klatovy)

(naše Avie, se kteoru jsme se přijeli zúčastnit)

(všechny Avie, které se zúčastnily srazu)

Reportáž - Masopust

3. dubna 2015 v 13:48 | Soňa K. Photography

Je to sice už hodně dávno, kdy byl u nás masopust, ale tak nějak jsem se nemohla dokopat k tomu sem hodit pár fotek. Masopust se u nás konal 21. 2. 2015, což je před měsícem a kousek. Jsem fakt hrozná, ale nebyla jsem schopná se k tomu dokopat.
Jelikož na náš masopust v Nýrsku skoro vůbec nechodím, tak teď jsem si řekla, že si alespoň trochu zafotím. Za masku chodím do vedlejší vesnice, kde je to takové tradiční. Chodí se od baráku k baráku, je tam občerstvení, hraje muzika...No prostě je to takové, jak to bylo dří. Ve městě už to není takové. Projde se městem průvod, který pak skončí v hasičské zbrojnici, kde je pak zábava. Není ro prostě ono.
Jak jsem již psala, konal se 21. 02 .2015, kdy bylo dost teplo a hlavně bylo nádherné jarní počasí, které teď v posedních dnech moc není. Dokonce prý bylo letos i víc masek než loni. Jako tradičně byli funebráci, ti nikdy nesmí chybět, tak jako jeptišky a takové ty masky, které jsou vždy. Hlavně to byly převážně všechno masky, které si sami doma tvořili, takže byly nejen originální, ale hlavně na nich bylo vidět, kolik si dali práce s tím, aby to vyrobili a bylo to možné prezentovat. Takže to nebudu dlouho zdržovat a tady je pár fotek.

Reportáž - hasičský bowling

30. ledna 2015 v 11:43 | Soňa K. Photography

Je to týden, co jsme byli na bowlingu jako hasiči, jelikož je to taková tradice, že se minimálně jednou za rok zajde na bowling, kde se poměří síly i jinak než jen na požárním útoku nebo štafetě.

Začátek byl napsaný na 19:00 hodin, kdy jsme měli na místním bowlingu zamluvený rovnou všechny 3 dráhy, které tam mají a byli jsme rozděleni do tří družstev po stejném počtu hráčů, teda jen v jedný dráze jich bylo o jednoho víc. Nikdy bych neřekla, že bude taková zábava hrát proti všem, aby každý měl co nejvíce bodů a nebo abychom porazili další dva stoly, které byly proti nám.

Reportáž - Výroční valná hromada SDH Malá Víska

25. ledna 2015 v 10:55 | Soňa K. Photography
9.1.2015 v podvečerních hodinách se v našem sboru konala "výročka", která se koná každý rok na začátku nového roku. Letos jsme se sešli v hojném počtu, kdy tam byli zástupci starší generace, tak i mi mladí až ti nejmenší. Dokonce i několik okolních sborů přijalo pozvánku na tuto akci a jejich zástupci se tam sešli. Hned na začátku se vznesl program, co se bude kdy a jak probírat, abychom věděli, kdy co tak bude. Začalo se chvilku po 19 hodině, kdy promluvili členové představenstva.

Reportáž - lampionový průvod

7. listopadu 2014 v 23:16 | Soňa K. Photography
Dneska se u nás konala menší akcička, kterou pořádala Městská knihovna, zelenina Vyskočilovi a město Nýrsko. Konal se tradiční lampionový průvod, který už má v našem městě tradici, i když není zrovna moc dlouhá. Musím říct, že letos to byla dobrá akce, které se zúčastnilo mnohem víc lidí než loni. Letos se jich sešlo 559, což je dost dobrá účast. V průvodu byly snad všechny věkové kategorie. K vidění byly různé druhy lampionů od svíčkových po moderní žárovkové.
V půl šesté večer jsme vyrazili na průvod, který se táhl kolem centra města. Už loni se tato trasa šla a abych Vám ji přiblížila, udělala jsem mapku s vyznačenou cestou, kudy se šlo.


Cesta vedla z náměstí přes pěší zónu k fabrice Okula, kde jsme přešli na druhý břeh řeky Úhlava a šly jsme po ulici Kpt. Kufnera až k dalšímu mostu přes potok a šli jsme parčíkem až na ulici P. Bezruče a spátky na náměstí. Trasa to není moc dlouhá, aby to ušly i malé děti, ale i tak je to dobrá lokalita.
 
 

Reklama