Lidé

Podzimní kráska

27. listopadu 2017 v 14:00 | Soňa K. Photography
Je to už nějaká chvilka, co jsem sem přidávala nějaký článek a fotografie, ale teď mám v plánu napsat i jeden článek se svými postřehy. Teď se ale zaměříme na fotografie Anet, kterou jsem fotila na její osumnácté narozeniny. Její mamina jí dala jako dárek kadeřnici, vizážistku a k tomu i vše jsme nafotily. Takže krásný dárek jsem jí mohla dát i já. Focení jsem si nesmírně užila a i přes špatné počasí fotky vyšly nádherně. Mám se ještě hodně co učit, ale stále vidím ty postupy kupředu a to mě moc těší a hřeje u srdíčka.

Podzimní skřítek

24. října 2017 v 19:55 | Soňa K. Photography
Když se podíváte do toho krásného barevného listí na zemi a tam vidíte malého blonďatého skřítka, jak se tam směje, není nic krásnějšího, co by vás v tu chvíli zahřálo u srdce. Teď jsem měla hodně focení svateb a to se podepsalo na tom, že jsem neměla čas na jiná focení a až teď se to podařilo a já si mohla zase zafotit něco, co bylo pro mě skoro jako nové. Malý smíšek, který se do foťáku směje skoro okamžitě, jen co ho namířím na tu modrookou blonďatou hlavinku. Kdo by řekl, že téhle malé princezně je teprve 10 měsíců, když se to tak vezme. Podle data narození je jí 13 měsíců, ale narodila se o dost dříve a proto se musí brát jako 10 měsíční mimčo. Ale tenhle malý capart by hravě strčil do kapsy všechny ostatní děti, které jsem kdy fotila, protože takhle hodné, usměvavé a spolupracující dítě jsem nikdy neměla čest fotit! A to je teprve pak radost! A tak sem přináším nějaké ty podzimní dětičkovské fotečky.

Byli jsme dva, budeme tři

28. srpna 2017 v 15:02 | Soňa K. Photography
Není nic krásnějšího, než vidět zamilované páry, které se vedou za ruce, oba se na sebe zamilovaně dívají a největší štěstí, které je spojuje, se nachází pod srdcem ženy. Ti dva spolu na svět přivedou nového malého človíčka, kterého budou spolu vychovávat, užívat si s ním spoustu legrace. To období, než se ten malý človíček narodí, je krásné. Jak se pomalu začíná zakulacovat bříško mamince a pyšný tatínek se jen chlubí, jaké krásné děťátko bude mít. Ale není to vždy jen na matce, je třeba, aby i otec se zapojil a v těžkých dnech pomohl. Nikdy na to není jen jeden, jsou na to přeci dva. A tak by to mělo být všude. Jenže není. Ale tento pár, co jsem fotila, je tím párem, kterým by měli být všichni. Malý Tomášek má starostlivého otce, krásnou maminku, která mu dává veškerou svou mateřskou lásku. Je to prostě nádhera. Ale teď se pojďme podívat na těhotenské focení, které proběhlo před narozením jejich malého štěstí.

Láska, která dva spojuje

22. srpna 2017 v 11:07 | Soňa K. Photography

Už v červnu jsem mohla zažít skvělou srandu a zábavu při focení skvělého páru, který chtěl, abych jim udělala předmanželské focení, protože jejich láska se už posunula dál než jen na obyčejné chození. Rozhodli se své životy spolu propojit svazkem manželským. A tohle pro mě bylo skvělé focení, spousta zábavy, jelikož oba jsou veselá kopa, samé srandičky a ksichtíky. A v takovém duchu probíhala i jejich svatba, ale o tom až později.
Přidala jsem sem k tomu i tuhle písničku, protože Lenča je opravdu pro Pepču jako jeho bohyně. Nebo spíše tak to z nich doslova vyzařuje. Jejich vztah je tak nádherný, že by kdekdo mohl závidět. A musím říct, že sama jsem nějakou dobu záviděla, když jsem viděla, jak se mají oni krásně a já se jen trápila. Ale teď už tohle nezažívám, protože jsem našla skvělého partnera, který mě jako svou bohyni bere, myslí vše se mnou vážně, chce si mě vzít, chce mít se mnou děti a chce se mnou zůstat po zbytek svého života. A já? Jsem na tom hodně podobně.
Ale zase zpátky k Lenče a Pepčovi. Vybrala jsem několik fotek z jejich předmanželského focení, tak se na ně můžete podívat. Jsou plné tepla, sluníčka a hlavně toho nejdůležitějšího, lásky!

Promrzlá modelka

26. ledna 2017 v 14:28 | Soňa K. Photography
Jak tak koukám, už dlouho jsem nic nenapsala. Je to bída se mnou, že tady nepřidávám teď články jako předešlé měsíce, ale je to i tím, že jsem toho teď měla hodně a do toho jsem ještě tenhleten týden onemocněla a to se mi už tuplem do ničeho nechtělo. Ale už je mi mnohem líp a z předešlého týdne už mám něco nafoceno, takže už jen stačí připravit a udělat články.
Jinak něco k tomuto focení. Kamarádka chtěla vyfotit nějaké zimní fotečky. Něco si vybrala, domluvily jsme se a vyrazily. Jeli jsme kousek od našeho města za jednu vesnici, kde je opravdu hezká příroda. Všude halda sněhu a k tomu sluníčko. Prostě lepší počasí jsme si ani přát nemohly. Jen teda byl trochu mráz. No trochu. Bylo asi něco kolem 11°C pod nulou, takže zima byla pořádná. Nejdříve jsem si to obhlídly, abychom věděly, co a jak a pak už jsme jen vyrazily fotit. Udělali jsme si takové záchytné místo, kde jsme si nechaly věci. Začaly jsme tak, že kamarádka byla na první fotky oblečená a pak se postupně svlíkala a převlíkala. Zima jí byla vždy jen chvilku, protože jsme se snažily, aby to bylo co nejrychleji a pak zase jsem ji zabalila do bundy. Nakonec to vyvrcholilo tak, že byla skoro celá nahá, což v té zimě je už docela dost hard. Nakonec to přežila bez újmy na zdraví. Než se převlíkla do teplého, ohřála jsem auto a tam ji trochu rozmrazila. Fotky jsem jí dnes předala a musím říct, že je z nich hodně nadšená. Takže doufám, že i vám se budou líbit.

Snová

30. prosince 2016 v 20:28 | Soňa K. Photography
Krásně jsem se upravila, když byl ten Štědrý den. I když bylo ještě dost času, než jsme měli štědrovečerní večeři, byla jsem už nachystaná. Naposledy jsem se překontrolovala v zrcadle, jak vypadám a pak jsem popadla foťák. Hodlala jsem si trochu ještě pohrát s foťákem, když už jsem se tak krásně upravila. Jelikož nemám zrovna stativ, musela jsem dost improvizovat. Vzala jsem si židli a několik knížek, abych měla správnou výšku, kterou jsem potřebovala na focení. Přinesla jsem si i zapálenou svíčku, abych mohla začít fotit to, co potřebuji. Nejhorší je nastavit správně fotoaparát a hlavně dát manuální ostření. Jenže trefit přesně to místo, kdy jsem správně zaostřená, to je nadlidský úkol. Udělala jsem nespočet fotek, všechny byly hrozné! Opravdu hrozné. Tak jsem naposledy přenastavila foťák, aby to už konečně bylo ono, dala samospoušť na deset sekund, popadla svíčku a odšoupala se na tu správnou vzdálenost, abych byla ostrá, nasála jsem vůni svíčky a zadívala se do tančícího plamínku, kdy jsem se doslova u toho momentu zasnila. Když slyším cvaknutí závěrky, vím, že je konec a můžu se podívat na výsledek. A hle! Konečně se mi to podařilo! Hned jsem všechno sbalila a běžela k počítači, abych ji tam mohla nahrát. Byla jsem moc šťastná, že tato fotka mi vyšla a konečně nějaká pořádná autoportrétovka. A dnes se o ní podělím i s vámi. Co na ní říkáte? Líbí se?

Souznění s přírodou

27. prosince 2016 v 14:22 | Soňa K. Photography
Nedávno jsem přidávala článek, kde byla fotografie víly. Z tohoto focení jsem udělala ještě jiné fotky. A zrovna na tyto fotky přišla řada, abych je tady taky uveřejnila. Tentokrát z těchto fotek vyzařuje souznění s přírodou. Tak na mě totiž působí. Modelka byla velice odvážná, že i v té zimě byla ochotná být jen v šatičkách a hlavně bosá. Jako fotografka jsem měla výhodu, že mi zima nebyla a byla jsem teple oblečená, ale jí jsem litovala. Kdo by taky nelitoval. Ale nakonec to zvládla bravurně a i tím vznikly skvělé fotky, které tady mohu prezentovat. Jak na vás působí fotky? A byli byste ochotní takové focení podstoupit, kdy je zima a vy máte na sobě jen tenkou látku šatiček?

Lesní víla

23. prosince 2016 v 13:15 | Soňa K. Photography
Potřebovala jsem fotit nějaký projekt do školy na přijímačky a sháněla jsem někoho, kdo by byl ochotný mi stát před objektivem. Tak jsem si podala inzerát a Verča byla z těch, co se mi ozvala a domluvily jsme se na focení. Zrovna ten den bylo docela krásně, ale problém byl ten, že docela mrzlo, takže jsem ji i litovala, ale zvládla to na výbornou! Jsem docela necita, když jsem ji přinutila být jen v šatičkách a bosá a k tomu ještě u potoka. Ale myslím si, že fotky vyšly skvěle. Tady je první ochutnávka, kdy jsem zkoušela přidávat ještě motýlky photoshopem. Je to můj první pokus, tak mě za to moc neukamenujte.

Usměvavá kráska

18. prosince 2016 v 10:24 | Soňa K. Photography
Už je to chvilku, co jsem tuhle dívku fotila. Původně jsme ji fotily na portréty u zdi, jelikož se bude hlásit na Miss její školy, kterou navštěvuje. Nakonec jsme dostaly nápad, že bychom mohly zkusit ještě jít nafotit něco ven. Byla zima, mrzlo a do toho ještě krásně svítilo sluníčko. Krásné počasí akorát přesně na focení. Zašly jsme jen přes silnici, kde byla vysoká tráva a tam jsem si pohrála s Heliosem v protisvětle. Dokonce tohle jsou moje první pokusy s úpravou fotky v photoshopu. Nikdy jsem v tom fotku neupravovala a zatím se učím, ale myslím, že tyto portréty jsou povedené.


Andílci s ďáblíkem v těle

5. listopadu 2016 v 18:36 | Soňa K. Photography
Po delší době jsem fotila zase nějaké ty dětičky a rozhodně to nebyly ani poslední. Příští čtvrtek a sobotu mě čeká další focení dětiček a už se na něj těším. Sice ještě neumím tolik pracovat s nima, aby udělaly přesně to, co po nich chci, ale ono je někdy i lepší, když je nechám dělat si co chtějí a já cvakám. Pak bych řekla, že jsou snad ty fotky ještě lepší.
Tyhle dva šmudlíky jsem fotila u nás v Klatovech, kde jsem si vybrala krásné místo, kde jsou dokonalé schody a kamenná zeď. Ze začátku se trochu ostýchali, ale pak se promněnili v ďáblíky a člověk by je skoro ani nezastavil. Několik fotek jsem vybrala, které jsou opravdu topky a jsou opravdu nádherné. A musím říct, že oba kluci byli andílci, ale bylo poznat, že mají ďáblíky v těle.

Cosplay photoshooting - K project

20. října 2016 v 15:40 | Soňa K. Photography
Už je to nějakou chvilku, co jsem fotila tento cosplay. Cosplay je z anime K project a jedná se o postavy Mikoto Suoh (Lilly) a Munakata Reisi (Sanny). Byla opravdu sranda tohle fotit, s holkama jsem si to moc užila a doufám, že tohle nebylo naše poslední focení. Jinak na konci focení se ještě natáčelo malé video a tak tedy na konci článku se na to budete moci podívat.

Princezny

20. září 2016 v 16:00 | Soňa K. Photography
Je tomu už nějaký pátek, co jsem fotila dvě holčičky jako princezničky a tak jsem je chtěla ukázat i vám. Vybrala jsem jen dvě fotky, které jsou nejlepší a proto je tady máte. To bylo tak nějak i moje větší focení dětí, které jsem předtím ani jednou nedělala. Teď už mám za sebou víc focení dětí, tak snad to bude jen a jen lepší. ^^


Cosplay photoshooting - Gilgamesh a Saber z Fate/Zero

14. května 2016 v 18:00 | Soňa K. Photography
S holkama jsem byla už nějakou dobu domluvená, že spolu půjdeme fotit, jen na to nebyl čas, teda ten by se našel, ale hlavně počasí nebylo moc dobré, tak se čekalo, až bude líp. Nakonec se nám podařilo zvolit krásný sluneční den, kdy jsme vyrazili fotit cosplaye z anime Fate/Zero - Gilgameshe a Saber. Něco málo jsme měli vymyšlené, ale spíše zase vše vznikalo až na místě. Převážně všechna místa jsem si vybrala na focení sama a holkam se to líbilo. Takže tady dám pár fotek na ukázku, aby jste viděli, že holky mají ten cosplay opravdu propracovaný a moc jim to sluší.


Dotyky

17. března 2016 v 9:30 | Soňa K. Photography
Jak jistě víte, jsem ve fotografickém klubu Fotografia. Teď na tento měsíc je tam téma "Dotyky", kdy jsem se teda rozhodla taky něco málo vyfotit. Zatím mám jen dvě fotografie a může jich být maximálně 5. Uvidíme jak mi to půjde udělat, abych ještě nějakou tu fotku vyfotila. Tu jednu sem dávat zatím nebudu, jelikož se objeví v jiném článku, do kterého se bude hodit víc. Což znamená, že zveřejním druhou.
Už při názvu tématu "Dotyky" se mi v hlavě hned vyobrazil jeden nápad na fotografii, ale jak to tak bývá, člověk v tu chvíli není pořádně připraven. Ale i tak jsem se s tím popasovala. Nejen, že nebyl stativ a baterky v blesku, ale ještě ani rudá rtěnka, kterou jsem zrovna potřebovala a měla jsem ji doma. I tak jsem se snažila popasovat s tou fotkou a něco tedy udělat. Když jsem ji viděla poté v počítači, z těch snad milionu, co jsem udělala, vybrala jsem tu nejlepší a řekla si "To je přesně ona!" Trochu jsem ji upravila, převedla do BW verze a ejhle, ono to vypadá docela koukatelně a docela bych i řekla, že se v tom dá najít něco, co tu fotku tak nějak ozvláštňuje a každý by si v tom mohl něco najít. Dost lidí mi i řeklo, jestli to, co je mám na krku, je opravdu krev. Nebojte, krev to není.
Jaký názor na fotku máte vy? Líbí nelíbí? Je pro vás něčím zajímavá?
Budu ráda, když napíšete, jak na vás působí.

Cosplay photoshooting - Jack Frost

15. března 2016 v 11:46 | Soňa K. Photography
A je tady další článek. Zase jsem se odhodlávala, než nějaký napíšu, ale tak konečně mě to nakoplo. Když jsem ráno viděla ten sníh, který napadal, tak jsem si hned řekla, že by bylo skvělé sem přidat jeden cosplay photoshooting, který jsme fotili v lednu, kdy byly zrovna ty největší mrazy. Není nic lepšího, když si vyberete fotit tento cosplay, když bylo hluboko pod nulou a nejen, že trpěla cosplayerka, když se musela zout z bot, aby byl cosplay co nejvíc věrohodný, ale i já, jakožto fotograf, jsem to neměla lehký. Ale obě jsme to zvládly na výbornou a o tom svědčí i fotografie. Podařilo se nám zastihnout i západ slunce, který fotkám dodal takovou zajímavou atmosféru, kdy je všude led a sníh a do toho za kopec a stromy zapadá zimní sluníčko. Udělalo to opravdu krásné pozadí a jsem moc ráda, že se nám podařilo při tom vyfotit zrovna tento cosplay. Nebudu to dále zdržovat a ukážu vám tedy to, co z našeho focení vzniklo.
Jen ještě něco málo. Určitě všichni znáte Jacka Frosta z Rise of the Guardians nebo taky česky Legendární parta. Je to kreslený film pro děti. A jak to tak bývá, když Tanu vyrazila v tomto cosplayi do ulic Českých Budějovic, bylo o pozdvižení postaráno a všude bylo slšet jen "Hele, Jack Frost!". Dokonce i jeden pán ji požádal o fotku pro svou dcerušku. Je hezké, když lidi poznají osobu, kterou ten dotyčný cosplayuje.

Cosplay photoshooting - Shion z No.6

21. února 2016 v 14:58 | Soňa K. Photography
Tak jsem tady s další várkou fotografií, které si zaslouží se objevit tady na blogu. Jelikož asi tohle bude pro některé novinka a nebudou vědět, o čem to je, zkusím se sepsat menší vysvětlivky, o co se jedná.
S Tanuki jsme se domlouvali už nějakou tu dobu na focení, až nakonec teda jsme se konečně obě mohly sejít a fotit. Vybrala si cosplay Shiona z No.6. Možná asi jen tak někdo nebude vědět, co je to cosplay, tak to tady vysvětlím, aby jste byli více v obraze.
Cosplay se skládá ze dvou slov: costume a play. Takže v překladu kostýmová hra. Takže to zamená, že pokud má být cosplayer dobrý, musí mít skvělý kostým a hlavně k tomu umět i charakter postavy a tak ji hrát. Dá se říct, že cosplayeři jsou takoví herci jako v divadle.
Takže to by asi tak stačilo k tomu, aby jste si trochu představili, o čem to tak zhruba je, jelikož ne všichni ví, co to znamená. A td už nebudu o tom víc psát, snad jen ještě můžu napsat, že tohle focení bylo dost zajímavé, hlavně na lávce přes koleje u nádraží a pak ve starých budovách na nádraží, kde to bere úplně dech a inspirace se jen hrne.
Užijte si tedy fotky a snad se budou líbit.

Kovbojský podzim

11. února 2016 v 19:52 | Soňa K. Photography
Je to dávno, co byl podzim a jak nebyl čas, abych vydávala tady články, tak jsem byla aktivní jen na svých FB stránkách, kde jsem ukázala pár fotek. Focení probíhalo na konci září a já s nima vycházím až teď, ale i tak budu doufat, že v tomto nepovedeném čase, kdy člověk neví, jestli je zima nebo jaro, bude vzpomínání na podzim hezkou změnou. Mojí modelkou se stala Monika, která už kdysi mi stála před objektivem. Doufám, že se Vám fotky budou líbit.

Veselá rodinka

3. března 2015 v 20:51 | Soňa K. Photography

Už je to sice nějaký ten čas, kdy jsem tuhle fajnovou rodinku fotila, ale tak nějak jsem se nemohla dokopat vložit sem pár fotek, jako ochutnávku. Focení probíhalo 20.2., takže je to opravdu už nějaký ten čásek. Bylo fakt nádherně a byla jsem ráda, že jsem mohla vyrazit s touhle rodinkou ven fotit. Původně by to mělo být zimní focení, ale díky slunku a spoustě listí na zemi, to spíše vypadá jak focení na podzim, když je krásně. :D

Sněhové radovánky

26. ledna 2015 v 13:45 | Soňa K. Photography
V sobotu jsme byli na Hamrech, kde bylo trochu sněhu. Sice se na tom nedá ani bobovat, ale i tak se dá najít pár hrátek, kdy se děti dokážou zabavit. Sestřenice si sněhu užívaly, jelikož u nás ve městě není nic, maximálně tak bláto. Bylo fajn vidět tu zasněženou krajinu, bylo mi najednou i líp než z toho depresivního okolí u nás. Po dlouhé době jsem si zafotila i s pevnou "padesátkou", kterou jsem teď moc nevyužila. :)

Kamarádky v podzimní krajině

17. listopadu 2014 v 13:21 | Soňa K. Photography
V sobotu jsem byla domluvená se dvěma holčinama, že bychom šly fotit do parku v Bystřici nad Úhlavou. Bylo mi hned jasné, že tam to bude krásné takhle na podzim, jelikož je tam spousta listnatých stromů a to znamená velké množství barevných listů. Když jsem dorazila na místo, tak mě to tam úplně uchvátilo. Ke všemu bylo nádherné slunné počasí, které úplně vybízelo k focení. Vybrala jsem pro Vás několik fotek, které určitě stojí za shlédnutí.

Ruská kněžna

12. listopadu 2014 v 17:28 | Soňa K. Photography
Dnes dopoledne jsem s kamarádkou vyrazila fotit. Nebylo to zrovna takové typické focení, ale zaměřili jsme to na téma "Ruská kněžna". Zapůjčily se šaty, které tomu odpovídají a pak se hledaly prostory k focení, jelikož nám přišlo divné fotit něco takového venku. Rozhodly jsem se navštívit Metropol v Českých Budějovicích, zda by nám neposkytli prostory, kde by se to dalo fotit. A světe div se, byli tak ochotní, že nám zapůjčili Malou scénu a hlavně za to nic nechtěli. Strávily jsme tam tak 3/4 hodinky a za tu dobu se udělalo několik fotek. Jelikož moje výbava není dokonalá, tak tam jsem si to uvědomila hodně, jelikož externí blesk je 100x lepší než vestavěný. Snad příště to bude lepší. No a teď dost keců a prohlédněte si krásné fotky.

 
 

Reklama