Makro

V bílém závoji

24. dubna 2017 v 20:10 | Soňa K. Photography
Jaro a rozkvetlé stromy prostě je skvělý čas pro fotografy, kteří chtějí zachytit krásu kvítků. I já mezi ně patřím a proto přicházím s dalšími fotografiemi krásných bílých kvítků, které ve velkém vypadají jako bílý závoj a od toho jsem odvodila právě i název těchto fotografií. Na pomoc jsem si u těchto fotografií vzala zase skvělého Helioska 44m-4 58/2. Dokonce při jednom focení jsem fotila se svým přítelem, kdy jsme oba mohli zkoušet Heliosky a on propadl tomuto starému objektivu, který tvoří velice krásné fotografie s krásným bokehem. Je to sice náročné s tím fotit, natož když je vítr, ale myslím, že oba jsme to velice dobře zvládli a tak se můžete mými fotografiemi pokochat.

Jemnost zlatavých kvítků

18. dubna 2017 v 16:21 | Soňa K. Photography
Zlatice převislá, spíše mezi námi známá pod jménem zlatý déšť se nedávno dostala do hledáčku mého objektivu. Tento keř pochází z Číny a vždy, než na něm vyrostou lístky, tak krásně zlatavě rozkvete. Kdysi jsme ho měli u nás taky, ale teď, když ho chci fotit, musím ho najít kdekoliv jinde. A teď se mi to poštěstilo a mohla jsem si zkusit fotit něco jiného, než bílé kvítky rozkvetlých stromů. A zase jsem si na to vzala svého oblíbeného pomocníka a to starého Helouška, kterého jsem na focení vybrala. Prostě on dělá nádherné fotky jak mají kresbu a vše. Prostě tohle je pro mě na takové focení objektiv No. 1. Tak si pojďte užít se mnou krásné teplé barvičky na fotkách a krásné kvítky keře.

Zlatavý šípek

14. dubna 2017 v 10:00 | Soňa K. Photography
Doma máme nové krásné staré foťáčky, určitě o nich taky napíšu článek, ale ten si musím pořádně promyslet a naplánovat, aby byl kvalitní, jelikož se o těch typech chci rozepsat. A právě na jednom z nich byl odjímatelný objektiv. A co si myslíte, že tam bylo? Jasně, že další Heliosek. Ale tentokrát tohle je trochu jiný typ, než který už vlastním a pořídila jsem si ho. Tento je Helios 44m-4 2/58, takže je malinko jiný. Hlavně má i jiné ovládání a mám pocit, že mi vyhovuje víc než ten můj první. Týden na to, co jsem ho dala do pucu jsem ho jela zkusit a proč si nevybrat zrovna nejlepší dobu, tedy západ slunce? původně jsem byla zaměřená na třešňové kvítky, které přidám v dalším článku, ale nakonec jsem ani neodolala šípkovému keři, na kterém byly staré oschlé šípky. A že to krásně kouzlilo s tím západem slunce. Hlavně jsem konečně docílila i točivého efektu právě u Heliose, který mi předtím vůbec nešel. Možná ten první Helios ho neumí, nebo ho neumí tolik, ale u tohoto vím, že jím se to dá docílit. Tak se pojďte podívat na krésné hřejivé fotografie s detaily šípku.

Prvosenka jarní

13. dubna 2017 v 17:18 | Soňa K. Photography
Jistě každý tuto květinu zná pod jménem petrklíč. Nikdy v životě jsem neviděla zahradu, která by byla plná petrklíčů. Opravdu nikdy a nedávno se mi podařilo takovou zahradu navštívit. To nebyly trsy nebo ostrůvky, ale rovnou celý koberec, kdy všude byly jen a jen petrklíče. Nejčastěji byly právě žluté barvy a sem tam se ukázal i fialové, červené a nebo růžové. Úplná nádhera! Samozřejmě jsem nemohla odolat a tu nádheru nafotit. Vybrala jsem si k tomu své dva oblíbené objektivy a to Heldu a pevnou padesátku. A že bylo co fotit.

"Svěží jako ranní rosa..."

25. listopadu 2016 v 9:45 | Soňa K. Photography
"Buď klidná jako voda, ale silná jako proud,
skála se ti poddá a zbavíš se včech pout.
Svěží jako ranní rosa a čistá jako sníh.
Když tančíš po kamení bosá, svět máš na dlaních."

Přesně tohle mě napadlo, když jsem fotila rosu. Sice nebyla ranní, ale i tak tahle písnička mi začala znít v uších, v hlavě. Když si lehnete do trávy a začnete se dívat zblízka na ty malé lesklé korálky na stébléch trávy, je to jak kdyby jste se dívali na spoustu malých perel, které tam vytratila princezna a jen čekáte, kdy se tam objeví mravenečkové, kteří by vám pomohli je všechny posbírat, aby jste jí mohli její náhrdelník perel vrátit.
Přesně takto jsem to dneska cítila, když tyto dvě fotečky pořizovala. Místo, kde snad jen lišky dávají dobrou noc, klid, jen z nedalekého rybníka byly slyšet kachny, které jeho hladinu brázdily a mňoukání černého kocoura, který se dožadoval mé pozornosti. Při takových příležitostech a minutách zapomínám na vše a cítím se být tak krásně lehká a moje duše je spokojená.A tady přidávám celou písničku, ze které byla vyjmuta sloka na začátku článku:

Kapičky

20. listopadu 2016 v 18:23 | Soňa K. Photography
Dneska byl nádherný den a tak jsem vytáhla zase svého Helioska, abych se s ním mohla více seznámit. Pořád s ním bojuji a zjišťuji, jak je nejlepší nastavovat clonu a hlavně i ten čas, aby to nebylo moc tmavé a nebo moc světlé. Opravdu je to boj, ale myslím si, že si na sebe už pomalu zvykáme. Bude víc sérií, které rozložím na víc dní, ale nejvíc a mojí největší topkou jsou fotečky kapiček. S tím leskem a odrazem v nich. Kdo by to neměl rád. Líbí se mi i barevnost a prostě celkově se mi líbí a snad se budou líbit i vám.


Ledové kapky

13. listopadu 2016 v 14:03 | Soňa K. Photography
Dneska jsem využila toho, že je krásný mrazivý den a u nás na Šumavě je sníh. Trochu se mi z tepla domova ven do toho mrazu nechtělo, ale pak, když jsem se dostala do krásné přírody, kdy mi pod nohama křupal sníh, byla jsem moc ráda, že jsem se dostala ven. Udělala jsem několik sérií fotek, které sem přidám postupně, přeci to hned všechno sem nedám a pak bych neměla co jiného postovat. :D První budou zmrzlé kapky, pak bude následovat jedna panoramatická a pak šumavský potůček, tak se máte na co těšit a hltat pohledy krásu šumavských lesů.


Šípková Růženka

6. listopadu 2016 v 14:51 | Soňa K. Photography
Šípek všude, kam se podíváš. Stačí se jen k tomu křoví přiblížit a už tě drží za nohavici nebo rukáv. Je podzim a všude je to samý rudý šípek, který se kdysi ve velkém sbíral na šípkové čaje, které léčily při chřipkách. Teď bych řekla, že se tohle skoro vůbec neděje, ale když jsem se konečně dostala více do přírody, nemohla jsem si odpustit nevyfotit nějakou fotku šípku, kterého tam bylo všude hodně a byl krásný. Rozhodla jsem se podělit o něj s vámi a jistě rádi načerpáte nádhernou pohodovou neděli z těchto barevných fotek a ten podzim, který venku teď vládne, bude alespoň v naší duši více sluníčkový.

Houbaření

29. října 2016 v 13:30 | Soňa K. Photography
Včera jsem se vydala do lesa na houby, i když je nejím, ale co bych neudělala pro bráchu s taťkou. Rovnou jsem si k tomu vzala foťák a využila situace si něco hezkého nafotit. Abych neměla moc těžký foťák, vzala jsem si jen pevnou "padesátku". Vždy, jak jsem viděla nějakou hezkou houbu a hezké prostředí kolem, zalehla jsem na zem a fotila. Kolikrát se mi stalo, že ze shora jsem neviděla další houby kolem, ale hned jak jsem zalehla, našla jsem spoustu dalších. V tu chvíli jsem si říkala, jestli by nebylo lepší se celou dobu plazit, abych toho našla víc, ale raději jsem to nedělala. Dokonce jsme viděli i daňka, ale jak jen probíhal dál od nás, nestihla jsem ho vyfotit, což je škoda. Ale i tak jsem se spokojila s houbičkama všech druhů a barev a musím říct, že díky té pevné "padesátce" se fotky povedly a hrozně se mi líbí kresba.

Zimní šneččí domečky

20. února 2015 v 20:55 | Soňa K. Photography
Tak jsem dneska vyrazila fotit s jednou suprovou rodinkou a tak nějak cestou se nám podařilo najít pár domečků od šneků a prostě jsem si s nima musela vyhrát. Hlavně to pozadí bylo zajímavý barevně. Hlavně když klucí vytáhli pinzetky a lupy a dělali ze sebe vědce, ale na to se kouknete až v dalším článku, kde pár fotek na ukázku bude. Teď zase zpátky k šneččím ulitám. Při tom skoro západu slunce bylo krásný světlo a k tomu ta krásná modrá obloha mezi stromama, tak mě prostě nenapadlo nic jinýho, než si vyfotit jen samotnou ulitku, ale pak vzít dvě a použít ještě lupu pro zajímavější efekt, kdy tam jsou vidět dvě ulitky, ale ta jedna není celá, jelikož vznikl optický klam.


Christmas decorations

23. prosince 2014 v 13:59 | Soňa K. Photography
Jelikož jsou už zítra Vánoce, tak jsem se rozhodla udělat nějaké vánoční fotky s ozdobičkami na stromeček. Udělala jsem si provizorní "studio" pomocí papíru, vaty a využila jsem světlo od okna a hned se dalo fotit. Musím říct, že se mi to hrozně zalíbilo, jelikož to bylo něco jiného než klasické focení. No a když je ten vánoční čas, tak se s vámi o toto podělím. Možná budou ještě nějaké fotky, pokud budu mít na to čas po úklidu. Ráda bych si zafotila ještě se svíčkama, tak snad se povede a pak bych se pochlubila i tady. :) 
 

Reklama