Novinky

Den, který mi změnil život 1

23. října 2018 v 11:40 | Soňa K. Photography
Začalo to už dávno. Byli jsme spolu krátce a už jsme se bavili o tom, kam bychom to chtěli v životě dotáhnout a jaké budou naše společné cíle. Jedním z nich byla svatba. Ano, rozhodli jsme se pro svazek manželský, jelikož plánujeme i rodinu, tak jsme ji chtěli mít kompletní. Ale nejdříve to vezmu od začátku. Předem vás varuji, že to bude nejspíše dlouhý článek na pokračování doplněný o spoustu krásných fotek.

Nové logo

18. října 2017 v 21:30 | Soňa K. Photography
Své staré logo jsem měla ráda, tvořila jsem ho sama, ale rozhodla jsem se, že je třeba udělat změnu a mít nějaké logo, které bude mnohem lepší, modernější. Jenže já jsem na tohle, tak říkajíc, antitalent. Jasně, dokázala jsem předtím to logo udělat, ale teď nebyl nápad a hlavně čas, abych si mohla něco zase splácat. Tak jsem si nechala logo udělat, kdy jsem to tak nějak měla i bez práce a nechala se tak překvapit. Vybrala jsem si holčinu, kterou už nějakou dobu sleduji a začala tvořit grafiku, kdy vytvořila logo jiné cosplayerce a tak jsem se ji rozhodla oslovit. Juriet mi vyšla vstříc a za pár dní se ke mně konečně dostalo nové krásné logo, které teď bude zdobit moje fotografie. Jsem z něj nadšená a věřím, že zase nějakou dlouhou dobu mi zůstane, tak jako zůstalo tamto. Ještě jednou moc děkuji!


Nový člen foto rodiny

21. srpna 2017 v 20:54 | Soňa K. Photography
Nebojte, neumřela jsem! A ani tento blog ještě neumřel. Jen poslední dobou nemám moc čas, ale pokusím se to co nejdříve dát zase dohromady, abych mohla postovat další fotografie, které jsem nafotila. Rozhodně toho mám teď hodně, začínám se posouvat dál a přijímám všelijaké výzvy, jako je třeba focení svatby. Takže do budoucna čekejte zajímavé fotografie.
Ale co je teď nového? Moje foto rodinka se rozrostla o dalšího nového člena.Pořídila jsem si nový teleobjektiv, o kterém jsem snila už nějakou dobu. Ten, co jsem měla předtím, už nemám, prodala jsem ho a poslala do světa, ale tenhle kousek jen tak nevyměním. Maximálně za lepší řadu. A pro co jsem si byla ochotná dojet až do Prahy? Nový miláček je Canon EF 70-200mm F4L IS USM. Ano, už jsem se šoupla do eLkové řady, která je docela drahá, ale za to dělá nádhernou kresbu.


No není nádherný? Hrozně se mi líbí na něm ta světlá barvička, která kontrastuje s tou černou. Prostě nádhera na to koukat. A říkáte si, jaké to dělá fotky? Tak to se rozhodně můžete pokochat, jelikož mám pár fotek, které jsem tímto objektivem fotila a tak můžete kouknout, jak má krásnou kresbu.Před objektivem fotografa

22. března 2017 v 20:58 | Soňa K. Photography
Co se to stalo? Já fotografka jsem se dostala před objektiv jiného fotografa? Když na to tak koukám, tak to opravdu tak bude. Dostala jsem se před objektiv skvělé fotografky Silvie, která fotí opravdu nádherně. Je velice talentovaná a hlavně jak dokáže z obyčejné člověka doslova udělat krasavce.
Ten den to bylo tak, že jsem se s ní domluvila, zda bych si mohla vyzkoušet, jaké to je fotit v ateliéru, protože bych se to hrozně moc ráda chtěla naučit. Domluvily jsme se už předem, že budu ze začátku fotit já ji a pak bude fotit ona mě. A tak to taky bylo. Hned na začátku jsem zjistila, že můj foťák na focení rozhodně není, protože záblesková světla jsou rychlejší než on, tak jsem si musela půjčit její. Bylo to dost těžké, hlavně jak se učím i tu komunikaci s modely, nebylo to jednoduché.
Jenže pak přišel ten okamžik, kdy já měla jít před foťák si stoupnout a dělat modelku. Myslela jsem, že to nedám, protože se neumím tvářit, neumím pózovat a vždy vypadám jako prkno. Měla jsem několik verzí na převlečení, tak jsem mohla kombinovat. Ze začátku jsem byla opravdu jak dřevo, než jsem se uvolnila a začala si to doslova užívat. Ano, já, která nemá ráda, když musí být před objektivem a nemůže se schovávat za něj, si to užívala. Silva mi dokázala, že to může být před foťákem zábava, ukázala mi, jak má fotograf právě s modelem spolupracovat. Opravdu jsem si toho z focení hodně moc odnesla. A moc se těším, až se znovu dostanu na focení s ní. Mám se ještě hodně co učit a ona je opravdu dobrá a skvělá fotografka.
Pokud byste měli zájem se podívat na další její práce, můžete se podívat na její FB Silvia Janeček Photography, kde jí můžete podpořit lajkem, pokud se vám její práce bude líbit. :)

Tree of color

17. února 2017 v 20:30 | Soňa K. Photography
Jak jinak nazvat název článku, než tím, že takto je nazvaný i můj nový layout, který začal zdobit můj blog. Aniž bych něco říkala, kamarád mi vytvořil nový layout. Je skvělý v tom, jak má krásné světlé barvy, použil na fotky všechny fotografie, které jsem kdy já nafotila a celkově je takový zajímavý a ke mně se teď víc než hodí. Líbí se mi výběr fotek, který se docela hodí k nadcházejícímu jaru, vystihuje i to, že jsem šťastná poslední dobou, prostě není nic, co bych tomu layoutu vytkla. Opravdu mě tím potěšil, když mi ho poslal na mail, aniž bych o tom věděla a prostě najednou to vidím a hned jsem díky tomu věděla, že ten lay prostě bude skvělej! A taky že je! Určitě jeho tvorby využiji a rozhodně ho doporučím nejen kvůli tvorbě layů, ale kvůli tomu, že je skvělý snílek a píše jak skvělé básničky, tak i příběhy. Takže pokud někdo má chuť si přečíst něco zajímavého, má možnost přímo u něj narazit na zajímavé čtivo!


Projekt "Emoce"

2. ledna 2017 v 11:35 | Soňa K. Photography
Začal nový rok a já se rozhodla obohatit můj blog o projekt, který se týká fotografování. Vybrala jsem si zajímavé celoroční téma "Emoce", protože je to zajímavé téma a každý má jiný pohled na to. Chtěla bych tento projekt udělat pro všechny, které baví fotografování a mají chuť něco tvořit.

O co tedy jde?

Rok má 12 měsíců a tím pádem bude i 12 témat emocí, které budou muset být ztvárněny fotograficky. Emoce vyberu takové ty základní a hlavní, které se dají snadněji vyobrazit. Je jedno, jak kdo ji vyobrazí, jestli fotografií krajiny, nebo pomocí portrétu. Nápadům se meze nekladou. Na začátku každého měsíce vypíšu téma, které bude a které se bude zpracovávat a na konci vždy udělám vyhodnocení, kdy zveřejním všechny fotografie, které mi pošlete, samozřejmě i ty moje. Za každé splněné téma získáte body. A na konci roku udělám vyhodnocení, kdo se nejlíp tohoto zhostil a možná přijde i nějaká odměna.

Co to obnáší?

Nejhlavnější věcí je to, aby jste měli chuť fotografovat. Nemusíte být profesionál, stačí, když budete jen někdo, kdo má rád focení, i když jste na amatérské úrovni a fotíte jen pro potěšení. Nebudeme mě zajímat kvalita fotografie, ale bude mě zajímat to, jestli ta fotografie na mě působí tak, jakou to emoci má vyjadřovat. Je jedno, jestli bude fotografie focena telefonem, nebo kompaktem a nebo dokonce drahou zrcadlovkou. Je jen na vás, co zvolíte.

Máš zájem?

Pokud máte zájem se do tohoto projektu zapojit, napište mi do komentářů pár základních věcí.
  1. Jméno (přezdívka na blogu)
  2. Adresa blogu (bude vždy adresa blogu zveřejněna u fotografií, takže je to taková malá reklama)
  3. Kontakt na vás (nejlépe funkční email)
Když toto vyplníte, zařadím vás do projektu a každý měsíc vás budu informovat o novém téma a na konci o vyhlášení. Budu ráda, když se najde pár nadšenců, kteří se do tohoto projektu taky zapojí a budou ho rádi plnit.

Blog dne

27. prosince 2016 v 10:10 | Soňa K. Photography
Přijdu dnes ráno na blog, prvně si projedu svůj, jestli tam někde není něco nového, pak klubový blog Fotografia a pak, že se podívám na hlavní stránku blogu, co kdo přidal za články. A hle! Hned mě zarazila jedna věc. Můj blog se stal blogem dne!!! Ano, nikdy bych tomu nevěřila, že můj blog se tam ukáže. Přestávala jsem doufat, že by tam mohl být, že by nebyl tak dobrý jako jiných. A najednou tam je! Opravdu jsem za to moc ráda, protože mě to nakoplo dál pokračovat a snažit se pro vás sem dávat nové a nové fotky, nějaké další a jiné věci, co by vás mohly zajímat. Opravdu mě to potěšilo. Všem děkuji. :)

Nový přírůstek do výbavy

16. listopadu 2016 v 20:43 | Soňa K. Photography
Tak jsem se konečně rozhoupala k tomu, abych si pořídila jeden z těch objektivů, které jsem si chtěla pořídit. Ještě mi stále zůstává spousta věcí, které bych si přála, ale teď konečně jsem si pořídila starou dobrou klasiku. Rozhodla jsem se pořídit moje první manuální sklo Helios! Proč jsem si zrovna vybrala Helios a celkově si pořídit manuální sklo? Hrozně jsem si vždy manuální sklo přála, protože je to jiná liga než ty dnešní objektivy. Tady si musím vše nastavovat a víc s tím pracovat, není to rychlý cvak cvak a mám všechno. To je něco prostě pro mě, když jsem taková hračička a ráda si hraju se snímky nebo celkově při focení se světlem. S tím souvisí i další bod, proč tenhle objektiv. Má krásný bokeh, který je typický jen a jen pro Helios. Tvoří zajímavá kolečka, která rotují a prostě to jsem si zamilovala u toho. Celkově tento objektiv má jinou kresbu než ty, které mám už teď. Takže se brzo těšte na fotky, které tímto drobečkem pořídím.


Nový kabátek

15. listopadu 2016 v 21:05 | Soňa K. Photography
Už je to nějakou dobu, co mojí stránku šatil tmavý černý design, ale řekla jsem si, že to chce změnu. Už se mi to tmavé nelíbilo, prostě to nebylo ono. A tak jsem přemýšlela, co bych zkusila spáchat a nebo koho bych našla, kdo by to spáchal za mě, jelikož si tolik s photoshopem ještě nerozumím, abych byla schopná si udělat nějaký pořádný krásný layout. Hned, jak jsem viděla, že Kačka je jako blog dne, projela jsem si její práce, měla jsem hned jasno. Napsala jsem ji objednávku a moje malé požadavky, které jsem měla. Pro mě byl hlavní základ do, aby to bylo jednoduché, nemám ráda složitosti a většinou je v jednoduchosti krása. Musím říct, že jsem z tohoto layoutu hrozně moc nadšená, je nádherný!! Věřím, že tady bude dost dlouho a až budu chtít změnu, určitě zase oslovím Kačku. :)

Autorka: Kačka


Znovu členkou měsíce v Klubu Fotografia

10. listopadu 2016 v 18:21 | Soňa K. Photography
Tak jsem zase zvedla aktivitu jak u sebe na blogu, tak rovnou i v klubu Fotografia. Sice vše dělám po večerech, víc na tom čas není, když se vracím domů dlouho, ale i tak se snažím udělat vše pro to, abych si mohla dělat svoje věci, které mě baví. A jak jsem zase začala vše dělat a účastnit se, psát články, rozhovory, tak jsem se dostala zase na vrchol v klubu a stala se znovu členkou měsíce! Nečekala jsem to, že bych se jí mohla stát, skoro nic jsem neudělala. Teda tak mi to přijde. :D Rozhodně se za to nezlobím, jsem jen a jen ráda a už teď mám dost plánů, co bude dál, jen to všechno nějak skloubit dohromady s tím malým množstvím času, které mám. Tak se těšte na další fotky, články do rubriky rozhovory a taky nějaké ty návody, kdy tam chci zapojit i práci se Sony Vegas, nejen Zoner Photo Studio.


Nové logo

11. října 2016 v 19:25 | Soňa K. Photography
Dala jsem si tu práci, abych vytvořila nějaké nové logo na moje fotografie. Chtěla jsem něco jednoduchého, není potřeba dávat něco složitého a jak se říká, v jednoduchosti je krása. Moc na grafiku jako takovou nejsem, teda jo, snažím se něco málo dělat, ale musím mít nápad a pak to docela jde, i když stále hledám různé rady na webu při tom. Ale tak tohle logo bude teď nějakou delší dobu moje fotky zdobit. Jak se vám líbí?


Jsem členkou měsíce v klubu!!

16. května 2016 v 9:57 | Soňa K. Photography
Konečně jsem se dočkala a i já se stala členkou měsíce ve fotografickém klubu Fotorafia, který je zde na blogu. Jsem za to moc ráda, že jsem se dostala konečně na člena měsíce a ta práce se vyplatila. Koho by to nepotěšilo, když má pak ke všemu reklamu na svůj blog a svoji tvorbu na jejich dost navštěvovaném blogu.
A jak jsem se vůbec členem měsíce vůbec stala? Účastnila jsem se všech projektů, které tam běží a do toho psala i nějaké ty články sama. Vím, teď jsem to trochu zanedbávala, protože nebyl čas a musím napsat zase nějaký ten rozhovor. Ale pak se zase pořádně zapojím. Mám rozdělaný jeden rozhovor a musím začít ještě další. Teď jsem zapomněla poslat dva projekty, ale to nevadí, se stane. Znovu se začnu účastnit pořádně se vším, co mám.
Jinak, pokud by někdo z vás fotografů tam se chtěl připojit, určitě problém nebude, takže sem přidám i odkaz, aby jste se mohli na ten klub podívat a zhodnotit, jestli se tam opravdu můžete taky přidat a jestli by vás to bavilo.
Tak to je asi ode mě vše teď a zase se vrhnu do práce.


New layout

17. března 2016 v 22:14 | Soňa K. Photography
Tak po roce a měsíci navrch, jsem se konečně rozhodla něco udělat s layoutem. Jelikož sama ještě moc neumím s grafikou a nevěděla jsem, jak by mi to vůbec šlo, poprosila jsem kamarádku, jestli by mi jeden neudělala. Moje požadavky byly jednoduché a to bylo, co nejvíc jednoduchý layout. Nechala jsem jí volnou ruku a tohle z toho vzniklo a musím říct, že se mi to líbí. Prostě v jednoduchosti je krása a to je prostě super! Mám ráda tmavé barvy a k tomu i ta fialovo růžová, kdy většinou takové barvy moc nemusím, tak tady se mi hrozně moc líbí. Doufám, že tady vydrží zase nějakou tu dobu (možná ten rok zase).

Členka klubu Fotografia!

28. října 2015 v 20:05 | Soňa K. Photography

Konečně jsem se dočkala!! Od dubna nebo od kdy jsem se přihlásila do fotografického klubu Fotografia. Říkala jsem si, že vůbec netuším, zda vůbec budou přibírat nové členy nebo ne, jelikož se dlouho nic nedělo. Zrovna dneska jsem se tedy dozvěděla, že jsem byla vybrána a to i přes neaktivitu, kdy jsem tu přes léto nebyla. Budu se proto snažit, abych byla aktivní a mohla být plnohodnotnou členkou. Udělalo mi to opravdu velkou radost! Doufám, že tento klub se znovu dostane do své velké slávy a vstane jako bájný Fénix z popela, jelikož sami se snaží tento klub obnovit a pořádně zase rozjet, aby byl aktivní a něco se na něm dělo. Tak uvidíme jak to bude vypadat a snad se to těm šikovným správcům podaří. :)

Certifikát z fotosoutěže

19. října 2015 v 20:21 | Soňa K. Photography
Už je to nějakou tu dobu, kdy mi přiel e-mail s tím, že jsem získala certifikát z fotosoutěže na stránkách MOP (Mladí ochránci přírody) s tématy "Strom, místo pro život" a "Noční příroda". Celkem jsem tam poslala asi 2 fotky, teď jsi nejsem jista. Věděla jsem, že ty fotky nejsou až tak dokonalé, jak bych chtěla, ale i tak jsem to chtěla zkusit. Přeci se říká "Za zkoušku nic nedáš", tak jsem to podle toho udělala. Dost mě překvapilo, že jsem se s těma mýma fotkama dostala na celkové 7. místo, což mě opravdu potěšilo, protože fakt jsem věděla, že to nebylo nic moc. Takže jsem si řekla, že až bude další fotosoutěž, tak se tam zase zkusím přihlásit a uvidíme jestli se budu posouvat vpřed. :)

Velkolepý návrat

19. října 2015 v 19:54 | Soňa K. Photography
Tak jsem zase zpátky! Když jsem koukala, kdy jsem naposledy vydala nějaký ten článek, tak jsem se úplně zděsila. Nevěřila jsem tomu, že tak dlouho jsem tady vůbec nebyla. Musím říct, že za tu dobu stejnak nebylo tolik času, abych mohla sedět u počítače a tak nějak mohla tady dávat fotky nebo nějaké příspěvky. Takže se za to moc omlouvám. Teď začala škola a mám tak trochu více času, takže určitě se budu moci blogu věnovat, jen ještě abych začala více fotit a mohla sem přidávat příspěvky. Určitě začnu s článkami, které mám tak nějak od prázdnin nachystané. Sice to bude spíše taková ta vzpomínka na léto, ale v tomhle počasí to rozhodně bude skvělé zpříjemnění. Určitě sem postnu taky pár fotek z dovolené na Zakynthosu, který byl naprosto dokonalý! Takže se určitě budete mít na co těšit a já se budu moc těšit na přízeň, které se mi od vás zpátky dostane.

Layout - Camera and nature

15. února 2015 v 10:04 | Soňa K. Photography
Tak konečně nastala změna layoutu, aby se více hodil k tomu, co zrovna teď bude nadcházet, a to jaro. Deasign je krásný, jak berevně, tak celkově provedení. A komu můžu za tento krásný desing děkovat? Udělala ho Angelique, která se zabývá grafikou. Je to moc šikovná holčina a je to poznat na tom jejím výtvoru. Tak snad se bude líbit i vám, tak jako mně. A věřím, že zůstane nastavený ještě pěkně dlouhou dobu. ;)

Přívěsek foťák

8. února 2015 v 21:52 | Soňa K. Photography
Už dlouho jsem pokukovala po něčem, jako je přívěsek na řetízek ve tvaru foťáčku. Hrozně moc jsem ho chtěla a nějak jsem zmínila na FB, že by se mi líbil a aniž bych to věděla, tak jedna moje známá a kamarádka mi napsala, že doma má tyhle foťáčky. Jelikož dělá s bižu a tvoří jak náhrdelníky, tak náramky, náušnice a různé ozdoby s korálkama. Prostě jsem si řekla, že si ho nechám tedy zhotovit tak nějak "na míru". :) Vybrala jsem si stříbrný, jelikož vše mám buď ve stříbře nebo chirurgické ocely, takže to byla jasná volba. :)

Omluva

20. ledna 2015 v 9:44 | Soňa K. Photography
Ráda bych se Vám omluvila za mojí neaktivitu tady na blogu, ale je zkouškové a přeci jen nemám moc času na focení nebo dokonce psaní. Budu se snažit stále vydávat na každý týden 15x fotograficky, ale jak to bude teď s fotkama, tak to netuším, ale budu se snažit fotit ve volných chvílích. Dneska mám nachystáno pár článků, teda 15x fotograficky, foto reportáž z hasičské akce a pak jednu cvaknutou fotku z balkonu, která určitě stojí za to, aby tady byla. ;) Takže dneska očekávejte velkou aktivitu!!

Happy New Year

1. ledna 2015 v 14:40 | Soňa K. Photography
Takže bych ráda všem popřála krásný nový rok, plný lásky, přátelství, samozřejmě nesmí chybět to zdraví, které je hlavně důležité, pak hodně úspěchů jak v soukromém životě, tak i v práci nebo škole.
Doufám, že jste všichni přežili Silvestr bez úhony, není Vám špatně, máte všechny části těla a podobně. :D Takže dneska se chovejte a dělejte skutky tak, jak chcete, aby to bylo po celý rok 2015!

Vánoční fotodárky

28. prosince 2014 v 10:32 | Soňa K. Photography
Jak jsem čekala, tak jsem dostala nějaké dárky k foťáku. Přeci jen pro mě to jsou asi nejprioritnější dárky, jelikož focení je součástí mého života. Byla jsem dost překvapená, co jsem dostala (i když 2 dárky jsem tušila). Dokonce jsem malinko žárlila na tetu, jelikož dostala nový foťák, který já chci, takže si to asi dokážete představit, ale já si ho pořídím teď po novým roce. :) Jinak samozřejmě dárků byla hromada, od knížek, přes oblečení až po parfémy. Prostě hodně bohatý Ježíšek. :3
No a co jsem dostala za ty krásný 3 dárky k foťáku?

Canon Speedlite 430EX II

Hama Star Twin 150

Lynca popruh na zrcadlovku

A co jste dostali Vy za dárky, které Vás nejvíce nadchli? :)

Christmas day

24. prosince 2014 v 11:45 | Soňa K. Photography

Sice to nemá s focením nic společného, ale tak nějak mi přišlo vhodné napsat takový možná kratší článek na téma vánočního dne u nás doma. Tak snad to Vám nebude vadit.

Christmas time

7. prosince 2014 v 21:19 | Soňa K. Photography
Další z mých novinek, které by stály za to zveřejnit je tady na blogu. Nastal ten vánoční čas, kdy se všude zdobí, peče cukroví, pálí svíčky a já nevím co všechno. Hlavně jsou všichni pospolu. Řekla jsem si, že když je tenhle krásný čas, tak si nechám od jedné holčiny (Pogady) udělat lay na zakázku. Můj požadavek byl jednoduchý a to se i odrazilo na tomhle krásném novém layoutu. Sice tam není zrcadovka Canon, ale to mi nevadí, jelikož ten layout je tak krásný, že i to grafičce prominu a i tak si tenhle lay oblíbím. A teď bych ráda znala Váš názor na tento lay, jak se vám líbí atd. Přeci jen Vy chodíte navštěvovat tyto stránky, tak bych byla ráda, kdyby se i Vám líbil. :)

1. místo ve fotosoutěži

5. prosince 2014 v 11:26 | Soňa K. Photography
Tak jsem se konečně toho dne dočkala!!! Včera mi přišel e-mail s tím, že jsem vyhrála ve fotosoutěži v místním deníku. Téma bylo Podzim, takže nebylo těžké něco vymyslet. Hodně lidí posílalo podzimní krajinu, jenže já jsem neodolala a poslala fotku Chika v listí. Nebralo se ohled na to, jak je fotka provedená, zda je dobře kompozice atd. jelikož dost lidí posílalo fotky i z mobilu a to je hned jasný, že proti zrcadlovce by nemělišanci. Bral se v potaz spíše nápad. No a když jsem si to přečetla, tak jsem byla tak moc šťastná, že jsem se musela hned doma pochlubit. :) No a přesně dneska vyšlo v onom deníku vyhlášení, kde byla otisknuta i moje fotografie. Nevěřila jsem vlastním očím, že bych někdy vyhrála

1. místo!!

Ještě teď jsem z toho celá rozjařená a asi to ještě chvilku bude přetrvávat. No a co jsem vyhrála? Měla bych vyhrát fotografický kalendář, tak jesm na to moc zvědavá. Asi příští týden si ho dojdu vyzvednout.
Určitě vás zajímá, s jakou fotkou jsem mohla vyhrát, tak prosím, zde je model Chiko v listí:


 
 

Reklama