Ostatní

Vítej, roku 2018

6. ledna 2018 v 13:54 | Soňa K. Photography
Je tu nový rok 2018! Vím, už je tu 6 dní, ale dříve jsem se k tomu nedostala, abych ho mohla přivítat tady. Je před námi další rok, ve kterém na nás čeká spousta nástrah života, ale zároveň i sladkých odměn. Doufám, opravdu doufám, že tenhle rok bude taky tak skvělý, jako byl ten loňský, protože tolik cílů, které mě čekají, co vše zažiju, jsem na to hrozně moc natěšená. Čeká mě cesta do Ameriky, spousta koncertů a zábavy a čeká mě i jedna nádherná událost, ale o té se dozvíte až postupem času, nechci to tady hned teď vytroubit, je ještě potřeba zjistit, jestli to opravdu vyjde. Bude toho hodně a věřím, že ten rok bude taky šťastný, i když první týden stál za dvě věci a víc se nedařilo.
A teď bez dalšího zdržování, představím vám fotografie z novoročního ohňostroje v Klatovech, který byl nádherný, hezčí než loni a znovu jsem ho prožila s mým báječným chlapem.

Červenobílí andělé

10. října 2017 v 19:36 | Soňa K. Photography
Červonobílí andělé, kteří brázdí oblohu. Tak takhle bych označila v našem kraji anděli, kteří zachraňují lidské životy. Jsou tu potřeba, tak jako RZS nebo HZS. Když je člověku nejhůř a jde mu o život, jsou tu právě oni. Létají v červenobílém "Sokolovi", který svými rozměry je obrovský vrtulník orpoti klasickému žlutému DSA vrtulníku. U nás na Šumavě je třeba, aby tu byly co nejlepší a největší vrtulníky, které poskytnou mnohem lepší komfort než ty malé. Bývalé vojenské vrtulníky jsou předělány do barvy lehkých Peter (jsou stejně zbarvené jako jsou cigarety Petry, proto se jim tak říká). Je jich několik, mají základnu v Líních a Bechyni a odtud vždy vzlétají k případům, které si jejich asistenci žádají. Lítají po celém Karlovarském, Plzeňském a Jihočeském kraji, někdy navštíví i Prahu.
Lidé, kteří zasahují v těchto strojích si zaslouží obrovský obdiv, protože oni jsou ti, kteří zachraňují životy, které jsou na sklonku života a jejich práce rozhoduje ne o minutách, ale rovnou sekundách. Na nich stojí to, aby se pacient dostal co nejdříve do nemocnice, kde se dál o něj postarají lékaři. A to je přesně to, proč je obdivuji, miluji jejich práci a jejich stroj. Jen zvuk, když prolítá kolem, mi vhání husí kuži po těle, protože nikdo neví, zda jejich zásah bude úspěšný a pacient přežije, protože někdy pacient nemá tolik štěstí a i přes rychlý zásah doktorů umírá na následky svých zranění.
Přeji proto všem pilotům, nejen W-3A strojů, ale i DSA, aby měli co nejméně vzletů k vážným případům a pokud ano, tak ať jsou vždy se šťastným koncem.

Noční Plzeň

5. ledna 2017 v 21:44 | Soňa K. Photography
Dnes jsem se dostala k focení noční Plzně. Vždy jsem si chtěla zkusit fotit noční město, kdy pak na fotkách jsou samí duchové - jak auta, tak i lidé. Když vidím fotky jiných fotografů, kteří v tom mají praxi, tak vidím, že moje fotky jsou opravdu trochu jiné a nejsou na tak skvělé úrovni jako ty jejich, ale tak vždy musí být nějaký ten startovní můstek a odsud se pak můžu odrazit. Jen nevýhoda při focení byla ta, že chvilku byla obrovská chumelenice, že se ani fotit nedalo a hlavně byla zima. Sice jsem byla oblečená víc než dost, ale i tak jsem po chvilce cítila zmrzlé prsty na nohou, kdy chlze skoro až bolela. Teď jsem v teple, ležím v posteli a půjdu si přečíst další kapitolu knížky, než se odporoučím ke spánku.

Zasněžená a opuštěná

3. ledna 2017 v 14:00 | Soňa K. Photography
Včera, když jsem byla si pro fotky, které dnes jsem musela předložit komisi na talentových zkouškách, tak byl opravdu nečas, že by člověk snad ani psa ven nevyhnal. Zima, chumelenice, namrznuto. Když jsem to viděla a věděla, že teď se musím v tomhle počasí dopravit autem do Klatov, nebyla jsem nadšená. Jediné, co mě na tom počasí se líbilo, bylo to, že jsem mohla fotit sníh, proto jsem si s sebou vzala rovnou foťák. Cesta byla hrozná, ale když jsem byla na místě, bylo to super. Zařídila jsem si tisk a vyrazila do uliček fotit. V Klatovech vím, co a jak je, tak jsem hned věděla, kde jednu fotku udělám, už cestou jsem měla přesnou představu. Podařilo se mi i to, že zrovna v těch místech opravdu nikdo nechodil, bylo to tam liduprázdné. Pak jsem šla do menšího parečku hned kousek vedle a tam to bylo to samé. Nikde nikdo, jen já, poletující sníh, zima a krásné místo. Vzniklo pár fotek z tohoto místa a o ně se teď s vámi podělím.

Novoroční ohňostroj

2. ledna 2017 v 13:52 | Soňa K. Photography
Jako loni, tak i letos jsem se vydal fotit novoroční ohňostroj do Klatov. Už než jsem tam jela, vybírala jsem si na focení jiné místo, než jsem měla předtím, aby nebyly fotografie úplně stejné. Vybrala jsem si proto místo, kde se tomu říká Lomeček, kde opravdu byl malý lom a je zalitý vodou. Ze začátku jsme tam byli jen tři fotografové. Já, kamarád a pak ještě jeden cizí pán. Člověk by si řekl, že moc lidí tam nebude, že spíše budou na naměstí, ale to jsme se pletli. Nakonec těsně před začátkem se tam obejvila spouta lidí, kteří dostali stejný nápad a vybrali si tohle místo, odkud ten ohňostroj budou pozorovat. Jelikož jsem si stále neobjednala tu dálkovou samospoušť, musela jsem to zase řešit nastavením dvou sekundové samospouště přímo na foťáku, což je při focení ohňostroje docela špatný, protože převážně propásnete ty nejlepší momenty. A moje fotky jsou toho důkazem, protože mohly být mnohem lepší, ale nebyly a nejsou. Pro příště i vím, co mám udělat ještě jinak. U tohoto se stále učím, proto jsou fotky ohňostroje na stejné úrovni snad, jako byly. Ale příští rok chci být lepší! To si slibuji.

Vítání nového roku 2017

1. ledna 2017 v 11:45 | Soňa K. Photography
Milí čtenáři a návštěvníci. Nejdříve bych vám všem chtěla popřát šťastný nový rok, hlavně aby byl lepší než ten předchozí, hodně zdraví, štěstí a životních úspěchů.
Když se podívám za rokem 2016, tak nebyl zrovna dvakrát nejlepší, bylo hodně změn a událostí, které změnily dost věcí. Ale každý se musí nějakým způsobem pohybovat vpřed a proto se snažím brát tamten rok jako určitou zkoušku, lekci a vzít si z něj ponaučení. Sama doufám, že tenhle rok bude lepší, vše se obrátí k dobrému a konečně se mi začne dařit.
Ale teď k tomu, co je pro tento článek připraveno. V noci o půlnoci jsem fotila vítání nového roku. Tedy ohňostroj. Bylo těžké to fotit, protože z mnoha stran byl krásný ohňostroj a já nevěděla, kam dřív cvakat. Tím se mi zhoršila kvalita fotek, jak jsem pořád ho přemisťovala a některé jsou proto nepoužitelné, jelikož jsou špatně zaostřené a tím pádem rozmazané. Ale pár krásných se rozhodně našlo. Fotila jsem z balkónu od tety a tím pádem jsem měla krásný výhled i na náměstí našeho městečka. Ohňostroje mám ráda, ráda se na ně dívám a fotím je, i když vím, že zrovna pro zvířata dvakrát lepší nejsou.
Dnes vyrazím fotit ještě novoroční ohňostroj do našeho okresního města, tak se na něj už moc těším.

Veselé Vánoce!

24. prosince 2016 v 17:00 | Soňa K. Photography
Jako všichni ostatní, i já se přidávám se stejným článkem. Všem přeji krásné pohodové Vánoce plné lásky, radosti a štěstí. Prožijte tento dej se svou rodinou a buďte šťastní. Ať najdete pod stromečkem dárky, které jste si přáli, i když dárky nejsou to nejhlavnější.

Veselé Vánoce všem!!

Hrátky se světýlky

23. prosince 2016 v 19:40 | Soňa K. Photography
Když jsou ty Vánoce, tak přidávám další fotečky, kdy jsem si pohrála se světýlky. Ne vždy to je přímo vánoční, ale i zimní. Prvně, co jsem si takto hrála se světýlky a k tomu jsem měla Helioska. Už jsem přidávala předtím fotky se sněhulákem, andělíčka a světýlka. Dneš to budou brusličky a křidýlka se skořicí ve váze. Tak snad se bude líbit a dejchne to na vás trochu vánočně a zimně.

Andělská nadílka

5. prosince 2016 v 10:20 | Soňa K. Photography
Dnes je den, kdy zase budou všude Mikuláši, rej čertů a s nimi ty dobré duše andělíčci. Kdo byl hodný, ten se bát nemusí, ale kdo zlobil, ti to mají spočítané. Čerti si je "odnesou do pekla" nebo jim nadělí uhlí a brambory. Spousta dětí se bojí, někteří už na tyto bytosti nevěří. Jako každý rok za pár hodin vyrazíme s partou obcházet domy. Jelikož letos budeme asi jediný v našem městečku chodit, budeme rádi, když se domů dostaneme po deváté hodině večer. Je toho mnoho, vše se chystá, píšou se hříchy. A tak jsem se rozhodla, že když sama chodím dnes za andílka, nadělím Vám jednu fotečku na dnešek, která se hodí. Proto zde máte andělíčka v bílé záři, aby Vám přinesl štěstí.

Rozzářená adventní neděle

4. prosince 2016 v 15:52 | Soňa K. Photography
Tak je tu další neděle a jak jsem slíbila, s ní přichází další fotečky na tohle téma. Vyhrála jsem si se světýlkama, mám toho připraveno víc než dost, opravdu na každou neděli něco. Teď jsem vybrala fotku jen světýlek, kdy jsou jednoduché a hezky barevné fotky.
Můžete se v blízké době těšit na fotky z posledního focení, kdy uvidíte i moji práci z focení osob, která tu už dlouho nebyla. Hlavně z dnešního focení jsou opravdu krásné fotky!


Vánoce se pomalu blíží...

27. listopadu 2016 v 8:00 | Soňa K. Photography
...a to znamená jediné. Všude shon, koledy, všichni se snaží co nejlépe nazdobit svůj dům, byt a podobně. Doma jsme taky pomalu začali dělat výzdobu, aby to bylo krásné. Jenže mě než to připravování baví experimenty. A že mám v hlavně spoustu experimentů, jen je všechny zrealizovat. A že toho času moc není. Řekla jsem si, že bych ráda nafotila nějaké ty fotečky se světýlkama, vždy se mi totiž hrozně moc líbily. Sama nevím, jak na to a tak to byl prostě pokus, omyl. Nakonec jsem se ještě pustila do jiných experimentů a to konečně se posunout dál a udělat úpravy fotek v photoshopu. Je to vše pro mě náročnější, ale mě tohle naplňuje hrozně moc!
Rozhodla jsem se, že na každou adventní neděli udělám nějaké podobné fotky, které budou s nádechem Vánoc a hrou světýlek. Takže jelikož začíná první adventní neděle, přidávám první várku fotek, kdy na konci uvidíte i porovnání, jak fotka vypadala před a po. Možná přidám pak i článek s postupem, jak jsem fotku upravila, aby vypadala přijatelněji a koukatelněji.

Novoroční ohňostroj

13. února 2016 v 14:57 | Soňa K. Photography
Vím, že je po Novoročním ohňostroji už nějaká ta doba, ale jak nebyl čas na blogování, nepřidávala jsem články s fotografiemi. Proto tedy se vracím tak nějak postupně, jak jsem fotila. Proto tedy hned po podzimním focení je hned ohňostroj. Měla jsem dost dlouhou prodlevu ve focení a proto mezi tím žádné další fotky nevznikly. Na ohňostroj jsem se den předem připravovala, jenže přímo ten Silvestrovský vyfocený nemám, jelikož jsme byli v takové malé vesničce a tam žádný ohňostroj nějak nebyl, tak jsem nemohla fotit. S tím jsem se prostě nemohla smířit, abych neměla nějakou tu fotku. Proto jsem hned další den vyrazila do Klatov na Novoroční ohňostroj, který byl úžasný! Trval 10 minut a za tu dobu jsem opravdu udělala dost fotek. Vybrala jsem si docela i dobré místo na focení, kde je na fotkách vydět typická Černá věž, která je dominantou města. Doufám, že se fotky budou líbit i vám.

Hasičina

22. června 2015 v 10:20 | Soňa K. Photography
Musím se přiznat, že nějak nebyl čas na klasické focení. Mám už domluvené jedno focení s úžasným Chikem, který mi už pózoval na podzim. Tak uvidíme, jak nám to vyjde. Ale teď zpátky k tomu, proč teda nevydávám články s fotkami nebo tak. Už jsem to trochu nakousla v předešlém článku, ale tak teď to víc rozvinu.
Jelikož začala sezóna a věnuju se hlavně hasičům, jelikož jsme postavili tým žen, abychom mohli jezdit na soutěže, tak mě to zase hrozně moc chytlo. To víte, když to má někdo v srdci, tak je to úplně něco krásnýho. To je jako i se mnou a focením. No a aby jsem neřekla, že nefotím, tak fotím! Ale právě hasičské soutěže, naše týmy a prostě dělat dokumentaci z těch soutěží. Je to ten nejlepší způsob, jak dvě srdcovky dát dohromady. Jenže pak tím pádem, zapomínám tady na ty stránky, jelikož spravuju naše webové stránky, jak na FB, tak klasické. Na konci článku přidám i odkazy, aby jste se mohli podívat, jelikož klasické webovky máme úplně nové a jsou luxusní!
Takže naše sezóna začala okrskovou soutěží, kde jsme se účastnili jak chlapi, tak my ženy a dokonce i děti. Byl to super den, kdy jsme si rovnou odvezli super double 1. místa!! Hrozně jsme si to užili, jelikož tohle bylo něco neskutečnýho a taky jak jsme to pořádně zapili, jelikož bylo opravdu co oslavovat. To nás ženy nakoplo a chtěly jsme prostě jít dál a dostat se na okres.

(při kliknutí na společnou fotku se vám ukáže fotogalerie, kde jsem i já jako závodník)


Další byla hned vyřazovací soutěž žen v Malém Boru, kam jsme postoupili z okresku. Vůbec jsme nečekaly, že hned po štafetách se umístíme tak skvěle, že nás to natolik nakoplo, že jsme se snažili i co nejvíc na útoku, ale i tak jsme se o moc nevylepšili. Nakonce jsme skončili na 4. místě. Dost nás naštvalo, že nám uteklo 3. místo, ale co se dá dělat. Ale i tak jsme si zajistily postup na okres.

(při kliknutí na společnou fotku se vám ukáže fotogalerie, kde jsem i já jako závodník)

Další byla vyřazovací soutěž mužů, kde ti naši chlapi museli taky máknout, aby postoupili na okres s námi. Nakonec se jim to povedlo a postoupili na okres taktéž ze 4. místa, jako my.


(při kliknutí na fotku se vám ukáže fotogalerie)

No a v sobotu jsme se konečně dočkali okresu, kam jsme postoupili všichni. Počasí sice moc nepřálo, ale i tak jsme se co nejvíce snažili. Jen trochu dráhy a všechna organizace stála za dvě věci, ale to pomineme. I přes nepřízeň dráhy a počasí, jsme si vybojovali double. Tentokrát to bylo 3. místo!!! Už dlouho se nám nestalo, aby obě družstva dopadla tak výborně, jako letos. Jsme tedy pořádně našlápnutý na naši Pošumavskou ligu, kterou budeme jezdit.

(při kliknutí na společnou fotku se vám ukáže fotogalerie, kde jsem i já jako závodník)Tak už tedy víte, co se dělo a proč jsem nepřidávala fotky, tak teď už to snad bude lepší a budu stíhat přidávat i něco jiného. Ještě pak udělám článek s mýma fotkama přímo z těchto soutěží, tak pokud vás to bude zajímat, máte se na co těšit. Jinak všechny fotky jsou mé, jelikož nikdo jiný nefotí.

SDH Malá Víska FB - ODKAZ ZDE
SDH Malá Víska webovky - ODKAZ ZDE

Zastavený čas

15. června 2015 v 23:12 | Soňa K. Photography
Moc se omlouvám, že jsem už měsíc a něco nevydala článek, ale nebyl čas. Byla jsem na soutěžích z hasičů, pak jsem byla zaneprázdněná školou (všichni vysokoškoláci mě pochopí, jelikož období zkouškového je dost náročné) a když už by čas byl, tak není co fotit nebo jsem líná někam vyrazit. Momentálně přemýšlím o nějaké focení psů, které bych snad mohla někdy uskutečnit. Zatím jsem fotila tak akorát různé akce a to oslavu 50. narozenin a nejaktuálněji hasičské soutěže, kde fotím naše družstva, abych mohla poskytnout dokumentaci na naše stránky a měli jsme taky nějakou památku na soutěž.
Tak snad pochopíte, že moje nepřítomnost byla oprávněná a jako kompenzaci přidávám jednu fotku ze začátku května, kdy bylo osvobození. Hrozně moc se mi ten budík na americkém džípu Dodge líbil a proto musela vzniknout tato fotka, kdy je na ní zachycený čas, který se již před mnoha lety zastavil.

Noc plná ohňostrojů

1. ledna 2015 v 20:30 | Soňa K. Photography
Tak tu máme ten nový rok 2015 a co by to bylo, kdybych já hned na Silvestra nevytáhla svůj nový foťák, který jsem si teď pořídila. Samozřejmě jsem si vybrala něco lepšího, než jsem měla doposud, takže teď mám Canon EOS 700D a první testování proběhlo přímo na Silvestrovskou noc, kdy jsem se rozhodla, že nafotím nějaký ten ohňostroj. Nikdy jsem ho nefotila, natož ještě na zrcadlovku a k tomu ještě novou, takže to bylo dost zajímavé. Hlavně když byla velké náledí, já měla co dělat, abych stála a stativ mi neujel z kopce, takže sranda už na začátku. Od půlnoci se začalo střílet a to byl pro mě doslova ráj! Nevěděla jsem, kam dřív nastavit foťák. Sice s fotkama nejsem 100% spokojená, jelikož když vidím některých jiných fotografů fotky ohňostrojů, tak moje jsou na tom hodně mizerně, ale i tak se ráda podělím o moje první fotky ohňostroje.

Když se smráká nad Budějovicemi

11. listopadu 2014 v 18:43 | Soňa K. Photography
Jelikož jsem část týdne v Budějovicích, tak mi to nedalo a musela jsem jít hned po škole fotit. Jelikož jsem končila akorát v době, když se smrákalo a město pomalu oživovalo nočním životem, všude svítily lampy a celkově začala padat taková ta předvánoční nálada, neváhala jsem, tasila foťák a zaměřila se na focení náměstí a jeho okolí. Pro kolemjdoucí jsem byla jak zjev z jiné planety, protože když jsem chtěla fotit co nejlíp, využívala jsem lavičky a různá místa tak, aby fotky byly kvalitní, neroztřesené nebo tak. Jo, na stativ si ještě musím chvilku počkat, jelikož ho dostanu jako dárek k Vánocům. No asi to nebudu víc prodlužovat a kecat tady podivný kecy, tak si užijte pohled na podzimní stmívání v Budějovicích.

 
 

Reklama